PCHOME.RO

Collapse

Decodare cu Strong 4125 Evolution

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Decodare cu Strong 4125 Evolution

Fara CAM, fara cartela. Merge ******, Seca si Viaccess. Ramane sa testez Nagra

Sa nu-mi spui ca i-ai pus patch SFMRC pe el?

Comment

Sa vada ochiul...

Sa vada ochiul...mai in detaliu...mai pe romaneste...

Comment

E un patch. Nu am apucat sa incerc prea multe deoarece receptorul nu e al meu, iar antena proprietarului nu ajungea la 30 vest. Oricum, e interesant sa decodezi cu un receptor FTA.

Comment

era de asteptat sa poata decoda cu un patch.electronica este cu aceleasi piese ca si aston simba.parerea mea e ca a fost facut special asa ,lansat pe piata si apoi au dat drumul la patch ca sa impulsioneze vanzarile.cu respect maxim worm

Comment

Unde ai gasit acel patch ?
            Oare merge si pe celelalte Strong Evo ? (4355)

@rico

Mai sunt 3 saptamani pana la 1 aprilie. Sper ca nu te tii de sotii.

Comment

Cei de la Mondo Plast Timisoara au acest patch si tocmai il testau acu doua zile.
              TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Comment

ok

Pune patch-ul pe upload sau zi de unde se poate lua (ca sa-l probeze si altii). O zi buna.

Comment

Am sa vorbesc cu ei astazi si incerc sa fac rost de el.
                  TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Comment

ok

esti dragut epy dar ma refeream la RICO (daca tot testeaza el , de ce sa nu testam si noi ?)

Comment

Se poate decoda si cu Strong 4155 (neevo) ?

Comment

Cred ca pe Strong 4155Evo nu merge varianta asta.
                        Da lasa, ca in viitor sigur o sa apara o multime de astfel de patch-uri si pt strong 4155 Evo.
                        HD SATELIT BLOG >> FACEBOOK PAGE <<

Comment

Nu merge cu 4155. E alta versiune de procesor. Numai cu 4125. Cel putin asa a zis persoana care a pus patch-ul pe receptor.
                          Pe Astra merg cativa olandezi, MTV-urile, Cartoon/TCM. Pe HOTBIRD merg TPS (inclusiv Multivision), AB Sat, BBC Prime, SRG, Slovenia, Globecast. Nu merge Polsat (Nagra).
                          De asemenea nu merge nici unul dintre programele Viasat de pe Sirius. Nu inteleg de ce. Pe Hispasat nu am reusit sa ajung.
                          Nu am patch-ul. Receptorul a fost updatat de cineva de la o firma.

Comment

Deci merge doar pe 4125 si nu pe toate ci doar pe cele care au un anume tip de procesor. Patch nu va fi public iar cu ocazia asta acest tip de receiver se va vinde cu 120euro+TVA. Nagra nu mergea. Sorry

Comment

pai la pretul asta sa-l puna la ei acasa.fara suparare dar exista alternative mai bune decat un fta la 120 euro.asta e parerea mea

Comment

Working...
                              X