PCHOME.RO

Collapse

Humax 5400 Z

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Humax 5400 Z

salut oameni buni . va rog ajutatima.
    am humax 5400 z si as dori sa-l pachuesc si nu stiu cum. pe cablajul humax-ului,acolo unde ar trebui sa fie conectorul pe unde ar putea fi flash-uit este o tona de pasta care nu se prea poate indeparta . ce pot sa fac..?
    vreau sa-l transform in all-cam si cum se poate proceda.
    as dori sa pot modifica si lista de canale.as dori sa pot seta canalele in functie de sateliti si nu toate la gramada.
    ce softuri pot folosi ..? sau cum se procedeaza...?
    STB STATUS- IRD 15.4.43
    LOADER 3.1[/b]

Revin ..IRD SW ZIC 1.06.04

Comment

Gasesti aici cam tot ce ai nevoie :
      http://www.zackyfiles.info/dekos/dekosmenu.htm http://tuxonhumax.berlios.de/
      Daca nu te descurci te mai ajut.
      DM 800s Humax 5400z AMIKO A3

Comment

Pepe...te rog ajutama chiar nu ma descurc..
        fii mai explicit....in sensul ca :-te rog sa-mi explici pasi cu care reusesc sa pechuesc . oricum iti raman dator.
        cu stima.
        adresa mea de mail este [email protected]

Comment

si ideea este ca eu am un humax 5400 Z, care am inteles ca este o alta mincare de peste fata de humax 5400. SE POATE TRANSFORMA SI DACA DA ,CUM SE PROCEDEAZA..?[/b]

Comment

Originally posted by Florin.S
            Pepe...te rog ajutama chiar nu ma descurc..
            fii mai explicit....in sensul ca , te rog sa-mi explici pasi cu care reusesc sa pechuesc si ... oricum iti raman dator.

adresa mea de mail este [email protected]

Comment

@Florin.S Ai citit PM ? Ai reusit ?

Comment

@Florin.S Ai citit PM ? Ai reusit ?

Comment

pepe te rog spunemi nr.de telefon ca sa te pot suna

Comment

@FlorinS,tu de ce vrei sa intri in receptor pentru a scriie un pach?La Humy este cel mai simplu...in primul rind iti trebuie programul cu care scrii acel pach,un cablu null modem si pachul respectiv.Daca le ai pe toate dureaza maxim 5 minute.

Comment

aici und Link pentru Humax Toolbox
                      http://www.dudewarez.pwp.blueyonder....maxToolbox.zip

este un pachet de Programme für Humi si contine tot de ce ai tu nevoie
                      dar acuma trebuie sa o iei pe rind pentru inceput trebuie sa bagi Patchul ToH3.2 dace esti gata urmeaza restul sau daca nu te descurci posteaza und te-ai oprit
                      Humax5400Z ToH3.3;Strong SRT6355;Strong4125evolution;
                      Vantage VT-X121SCI;PhillipsCryptoworks; DragonCAM;YellowZetaCam; UPC-Direct; PW; Astra/Hotbird/Amos/Sirius

Comment

Humy

Daca nu stiti ce scrieti 100% nu incurcati omul.Trebuie indepartata rasina cu grija si rescris integratul cu ajutorul interfetei Jtag cu PC-ul si abia atunci va reactiona ca un 5400 veritabil dupa care se patchuieste soft..Operatiunea trebuie facuta de cineva cu putina experienta ptr ca altfel il strici.Nu vreau sa te sperii dar seamana putin cu o rescriere de bios ptr placi de baza la PC.In vest se face cam cu 10-15 Euro si n-ai batai de cap.Salut.
                        Remember you are born to live.
                        Don't live because you are born!
                        Don't go the way life takes you...
                        Take life the way you go!
                        prays
                        Happiness Lies In Your Own Hand...

Comment

Ca sa-i bagi loaderul 2.08 iti trebuie un mic modul, numit Z-board (sau Naddelboard), care costa cam 50€ si nu merita sa-l cumperi pentru un singur receiver (modulul neramanand in aparat, se foloseste doar ca ajutor la schimbarea loaderului) Eu am avut o data nevoie si l-am inchiriat de la Visoduck (10€/zi). Dupa ce ai introdus loaderul 2.08, treaba e simpla, nu mai ai nevoie decat de un nullmodem cable si softurile de rigoare. Asa ca sfatul meu este sa-l duci la cineva care se pricepe.

Comment

citeste si aici http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=21966

i-mi pare rau dar nu pot sa nu remarc
                            Daca nu stiti ce scrieti 100% nu incurcati omul.
                            nu s-ar putea putin mai omenesc formulacuvintele alea, lasa taranii pe cimp data urmatoare, ce ai postat tu nu este cu nimic mai destept formulat dar ca noroc Kroky tea complectat
                            Humax5400Z ToH3.3;Strong SRT6355;Strong4125evolution;
                            Vantage VT-X121SCI;PhillipsCryptoworks; DragonCAM;YellowZetaCam; UPC-Direct; PW; Astra/Hotbird/Amos/Sirius

Comment

abciuga

ai aici un link citestel cu atentie!www.websamba.com/brutus_beginners

Comment

Working...
                              X