PCHOME.RO

Collapse

Receptor CI

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Receptor CI

Intr-un viitor nu prea indepartat vreau sa-mi cumpar un receptor CI. Am timp sa ma gandesc insa iata ce vreau:

- Nu ma intereseaza sa suporte Patch, nu este ceva MUSAI, am un Dreambox DM500 pe care nu cred ca o sa-l vand
    - Sa fie ieftin. Nu vreau sa-mi iau Humax 5400 ...
    - Sa aiba imagine de calitate si un soft bun cu suport bun

Ma tot gandesc ca poate ca Strong 6355 este ceea ce caut. Voi ce recomandare aveti? ceva idei?

Re: Receptor CI

Originally posted by MrMxyzptlk
    Intr-un viitor nu prea indepartat vreau sa-mi cumpar un receptor CI. Am timp sa ma gandesc insa iata ce vreau:

- Nu ma intereseaza sa suporte Patch, nu este ceva MUSAI, am un Dreambox DM500 pe care nu cred ca o sa-l vand
    - Sa fie ieftin. Nu vreau sa-mi iau Humax 5400 ...
    - Sa aiba imagine de calitate si un soft bun cu suport bun

Ma tot gandesc ca poate ca Strong 6355 este ceea ce caut. Voi ce recomandare aveti? ceva idei?
    KAON KSC570...merge beton, are 2 CI care merg excelent si poti folosi si patchul

pot sa intreb pt ce ai nevoie de CI daca ai dreamul? nu stii sa configurezi cardserveru?

Comment

Si eu sunt de aceeasi parere cu onyx...
      Excelent raport pret/caliatate.
      Sunt curios si de parerea altora...

Comment

Si eu merg pe KSC 570
        insa si Humax 8100 cu 2xCI este foarte bun insa nu are posibilitate de
        patch si e putin mai scump.
        1.8m, 0.3 invacom, Humax 5400, dm100, dm500, dm 800, 42E-30W, ccam 2.1.3.

Comment

de ce vreau sa-mi cumpar un receptor cu suport CI? Usor ... si tu poti ghicii ... deoarece Focus a anuntat intentia pentru suport CAM+CA... si anul trecuit cand s-au prezentat prima data DTH Group Romania cu canalele Magic si ei au zis ca vor da receptoare dar si CAM+CA ... deci daca vreau sa ma abonez la oricare dintre aceste firme o sa aleg varianta CI decat sa-mi cumpar receptorul lor ... Dreambox 7020 n-o sa-mi cumpar prea curand ... nici 7000 ... deci ramane sa cumpar un receptor CI mai ieftin ...

Comment

de ce vreau sa-mi cumpar un receptor cu suport CI? Usor ... si tu poti ghicii ... deoarece Focus a anuntat intentia pentru suport CAM+CA... si anul trecuit cand s-au prezentat prima data DTH Group Romania cu canalele Magic si ei au zis ca vor da receptoare dar si CAM+CA ... deci daca vreau sa ma abonez la oricare dintre aceste firme o sa aleg varianta CI decat sa-mi cumpar receptorul lor ... Dreambox 7020 n-o sa-mi cumpar prea curand ... nici 7000 ... deci ramane sa cumpar un receptor CI mai ieftin ...

or sa mearga in cardreaderul de la DM500 dar mai trebuie sa ai rabdare

Comment

sper ca ai dreptate

Comment

sper ca ai dreptate

doar nu crezi ca te aburesc....mai aveti rabdare pina in vara

Comment

Eu zic asa ...

Alegerea intre Kaon si Strong nu este usoara ! nu este pentru ca s-a dovedit ca ambele receptoare au calitati tehnice si economice care le recomanda si beneficiaza de un excelent suport soft ( inspecial Kaon ! )
                  Daca analizam insa solutia soft de sistem folosita de cele doua receptoare ... Strong-ul nu are egal ! modular , flexibil, usor de intretinut ... solutie de "meseriashi" ! grea decizie sa alegi cand perspectiva depinde de factori care au si incarcatura subiectiva !

Comment

Working...
                  X