PCHOME.RO

Collapse

No bad signal 4355evo

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

No bad signal 4355evo

Am un STR 4355evo de vro 2 ani nu am avut in acest timp nici o problema dar azi mi-a aparut dintr-o data no bad signal. Barele cu nivelul de semnal si calitate nu mai sunt colorate in functie de marimea semnalului ci sunt rosii de la un capat la altul.Va rog daca sunteti amabili sa i-mi spuneti unde sa caut pentru prima data defectul cauzele putand fi mai multe sa nu umblu prin alte parti si involuntar sa creez eu unul si sa nu mai dau de cel real aparand peste el cel facut de mine.

@jenel
    mai folosesti si tu virgula (,) sau punct (.) ca am citit de vreo trei sa inteleg ce scrii

Zici ca iti apare "no or bad signal" si barele sunt rosii de la un cap la altul, nu am mai citit despre asta pe forum, ar fi indicat sa legi un alt receptor la LNB, sa vazi ca semnalul care vine e OK.
    Eventual pozitioneaza-te pe un canal FTA cu semnal puternic in zona in care te aflii.
    Un fatory reset l-as incerca ca ultima solutie, pierzi foarte multe setari dar, cine stie, poate te ajuta. Ai vreun patch pus pe Strong?

Comment

Working...
    X