PCHOME.RO

Collapse

Indicator Semnal Strong 6355 ...

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Indicator Semnal Strong 6355 ...

Domnilor am urmatoarea problema......

Pe indicatiile de semnal de la Strong 6355 nu-mi arata nici urma de semnal Nici macar sa-mi arate 2 liniute rosii de semnal la calitate si nivel......nimic nimic......am pus 2 lnb-uri diferite dar nici o urma de semnal......e adevarat nu sunt pe satelit....dar credeam ca totusi arata ceva ca primeste de la LNB semnal....ROSU ...PUTIN MACAR......

Are cineva o explicatie de ce nu-mi arata nici o urma de semnal nici macar liniute mici rosii

Romeo
    bucuresti, 0.9 m.

draga romeo...asta e 6355...nu ai semnal...nu ai bare...simplu k buna ziua...liniutele rosii le poti vedea pe front ledul de pe aparat...acolo o sa vezi cum se scartaie daca ai semnal slab sau nu....zici ca e beculet de pom

Best Regards
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Comment

Da mai Armand dar inainte pe 4355 evo...reglam antena dupa liniile de semnal cand intram in meniul de cautare programe dupa frecventa si acolo roteam de antena pana intra semnal pe cele 2 linii.....dar acum am pus LNB si credeam ca apar macar 2 liniute ROSII dar nici asta nu se intampla.....nu stiu cum sa reglez antena atunci.....sa ma uit dupa acel LED mi se pare o prostie....cum reglez antena......?

Apoi cate patch-uri sunt pentru 6355 ?.......sunt 2? pentru ca am inteles ca a mai aparut unul cu care se prinde TV CABO?....

Armand cum incarc patchul cu vreun program anume?....ca stii doar ca l-am luat patchuit cand l-am cumparat

Romeo
      bucuresti, 0.9 m.

Comment

Working...
      X