PCHOME.RO

Collapse

ID DIGITAL CI-24 ECONO

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

ID DIGITAL CI-24 ECONO

Cunoaste cineva acest receiver?
    Eu l-am cumparat ptr. cineva dar in oferta scria "Humax ID Digital CI-24 E".
    Are tot ce scria in oferta dar eu am vrut Humax ca sa pot sa-i bag Setting cu computerul. Am probat si nu functioneaza cu Humbox-ul.
    Am vorbit cu vinzatorul la telefon (Germania) si mi-a spus ca este o subfirma Humax(Tochterfirma) dar el nu stie cu ce program se pot baga Setting. Mi-a garantat insa ca exista un program.
    Stie cineva cu ce se pot baga Setting in el?
    MULTUMESC.

HUMAX 5400Z,Dragon CAM,Rotor,Hirschmann 0,85,Astra,Eutelsat,Hotbird,Sirius,Thor,Amos,Infin ity USB,

Editorul se numeste GliderV2 ver0.6
    Nu incerca sa-i bagi settings cu altceva ca ii paradesti loaderul.
    Daca nu-l gasesti, ti-l pot trimite eu.

Comment

La prima cautare cu google nu l-am gasit dar o sa-l mai caut.
      Cei de la skulltula spun ca merge si cu Humbox dar n-am probat.
      http://www.skulltulas-burning-moscbo...304#post221304
      Daca il ai la indemina te rog sa mi-l trimiti. Daca te uiti la skulltula, lasa de inteles ca probabil se poate patch-ui.Stii ceva si despre asta?
      Multumesc mult.
      Ai PM

HUMAX 5400Z,Dragon CAM,Rotor,Hirschmann 0,85,Astra,Eutelsat,Hotbird,Sirius,Thor,Amos,Infin ity USB,

Comment

GliderV2 ver0.6
        Programul l-am gasit dar nu gasesc setting ptr. el.
        Mai caut.

Comment

OK.Totul rezolvat.
          Nu exista setting-uri decit cu maxim 3 sateliti(eu n-am gasit mai mult).
          Setting ptr. Humax trebuiesc din .....HNF in .....G2F redenumit si apoi functioneaza cu GliderV2 ver0.6 fara probleme.

Comment

Anul trecut cand am incercat sa redenumesc hnf in g2f mergea, dar EPG-ul nu mai functiona ca lumea. Poate intre timp s-a rezolvat.
            De patchuit nu se poate (era odata un patch care il facea sa mearga 3 in 1 cu CAM Euroirdeto, dar acum nu mai vezi mare lucru)

Comment

Pentru clientul meu este oricum numai ca un FTA folosit.
              Restul este numai pentru mine (Patch, Setting,Glider etc.)
              Multumesc pentru ajutor.

Comment

Working...
              X