PCHOME.RO

Collapse

6155_dupa patch

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

6155_dupa patch

Salut
    Ajutati-ma si pe mine cu o problema
    Am instalat la un client un 6155 cu diseq1.2
    Totul a fost in regula pana ce am pus patch pe el
    Dupa o anumita perioada de functionare se blocheaza pe Astra19 si nu mai face nimic.
    Am resetat tot si am memorat manual de la diseq dar la fel tot se blocheaza
    Ce as putea face?
    Multumesc

chiar acum am rezolvat si eu un 6155 care ramasese blocat pe hotbird....i-am reinstalat fisierul .urt, apoi noul patch seca2, cheile, lista de canale si totul e ok....un singur lucru....nu decodeaza Cartoon N. in romana desi e Cyfra+....nu inteleg de ce....
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Comment

6155_dupa patch

Am facut ceea ce zici dar la fel se blocheaza
      Cei de la Prosat Cluj mi-au zis ca in acea lista de programe de pe Astra19 ar fii careva care blocheaza sistemul
      Sa fie asa?
      Interesant ca de fiecare data se blocheaza pe Astra

Comment

Are dreptate ... Attila

Ciudatenia vine de la decodarea unora din canalele ****** de pe Astra ( ORF ) .... nu am o explicatie valabila ... dar asta se intampla !

Comment

decodeaza

Decodeaza perfect cartoon in romana cu o singura conditie: sa-i dai la audio pid cu 13 in coada....Succes!
          Per aspera ad astra !

Vu+zero 4K, Emme esse 115cm, Technisat 33cm, Triax td-78, Sky Zone 2 Triax Dish, Digipower HH SG2100

Comment

Re: 6155_dupa patch

Originally posted by cristi_v
            Salut
            Ajutati-ma si pe mine cu o problema
            Am instalat la un client un 6155 cu diseq1.2
            Totul a fost in regula pana ce am pus patch pe el
            Dupa o anumita perioada de functionare se blocheaza pe Astra19 si nu mai face nimic.
            Am resetat tot si am memorat manual de la diseq dar la fel tot se blocheaza
            Ce as putea face?
            Multumesc
            ..l-ai rezolvat ? daca da, cum ai facut? Merci!

Comment

cu receptorul scos din priza am scos cablul de la H-H,dupa care l-am introdus in priza si m-a lasat sa dau jos sat. Astra 19.Fara el merge perfect.Neavand timp sa ma ocup mai in profunzime de problema cand am scanat din nou pe Astra am scanat doar cele FTA si este in regula.
              Daca stiti mai exact ce blocheaza sistemul va rog spuneti-mi si mie

Comment

...cum adica "sa dai jos satelitul" ..la mine se muta pe astra, doar daca trec prin arabsat! ...

Comment

Probabil m-am exprimat eu gresit
                  Idea este ca se blocheaza pe unul din canalele de pe Astra(sau mai multe)
                  Cand ai semnal receptorul se blocheaza total,nu te mai lasa sa faci nimic deci cu mufa F scoasa afara stergi toate canalele de pe Astra dupa care le scanezi doar pe cele FTA
                  Am observat ca nu pe toate receptoarele din seria 6xxx se intampla aceste chestii

Comment

Working...
                  X