Patch 6xxx full suka2 !!!

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Patch 6xxx full suka2 !!!

DA ! asta este vestea buna ! noul patch stie tot ce se vede azi in S2 ! adica D+ Cyfra Sky ... Merge cu siguranta pe 6355 ! cred ... ca merge si pe 61xx ! Atentie ! s-a actualizat si PatchLoaderul ! folositi-l pe cel nou !
    Folositi fisierul de chei actuale !

Deci :

- incarcati aplicatia ( 6355.urt )
    - incarcati patchul ( patch.bin)
    - incarcati codurile actuale ( keys.bin )

Bafta !

Configuratie: 6155 > primul .urt (11.2004) > noul patch > noul fisier key

OK SKY CYFRA+ D+
    OK Restul care au fost inainte

Maximul posibil... acum si pe Strong 6xxx

In concluzie, pentru cei care au primul .urt (pt. olandezi, TMF, Mediaset BBC Prime, etc.), se poate instala DOAR NOUL PATCH + NOUL FISIER KEY (sau puteti actualiza vechea voastra tabela cu key... eu asa am procedat)

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Comment

Sunt curios noul .urt ce noutati aduce . Daca a instalat cineva si sunt diferente majore sa ne comunice si noua
      Vu+ Solo2 + 1.1m Famaval + HH Speedy + LNB 0.2db Inverto Black Ultra Single

Comment

Si eu sunt curios daca se mai vad (oricum, sunt pe planul 2 acum) cele vechi (TMF & restul olandezilor, Mediaset, BBC Prime, etc.) cu noul .urt

Poate cineva confirma...

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
        Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Comment

tmf nu merge cu noul urt in 6155 deci probabil ca nici restul
          ce e mai ciudat e ca nu merge nici orf (nu mai stiu ce cheie am pt el ca au schimbat recent) in rest polsat tps d+ sky si cyfra confirmate... nu mai vand Strongul

Comment

Atentie ....

TMF si ORF au o mica problema in fisierul de chei ! se rezolva manual sau aveti rabdare pana dupamiaza ! In esenta fisierul softcam.key de la Match are o eroare ... are acelasi prov ID pentru ****** .. C+NL si ORF si anume 00 .... trebuie editat si pus 055700 si 008800 si totul este OK !

Mihai

Comment

Originally posted by rz +
              Configuratie: 6155 > primul .urt (11.2004) > noul patch > noul fisier key

OK SKY CYFRA+ D+
              OK Restul care au fost inainte

Maximul posibil... acum si pe Strong 6xxx

In concluzie, pentru cei care au primul .urt (pt. olandezi, TMF, Mediaset BBC Prime, etc.), se poate instala DOAR NOUL PATCH + NOUL FISIER KEY (sau puteti actualiza vechea voastra tabela cu key... eu asa am procedat)
              Eu am pus NOUL FISIER KEY, si nu mai merge Polsat. In rest totul OK!

Comment

polsat are o noua keya incepand de azi de dimineata

aceastea sunt :

PolSat
                Ident: 7101
                DEC: 113 001

key 00: FE 9D F5 ED EB CA 17 19
                DEC: 254 157 245 237 235 202 023 025

key 01: 32 3C 52 F4 6E 6C 21 A1
                DEC: 050 060 082 244 110 108 033 161

Best Regards
                Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
                La fel si cand esti prost ...
                __________________________________________________ _____________________________________________

Comment

pe Polsat nu mai face AU? E nevoie de cheie introdusa manual?
                  Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
                  Optibox Spider HD
                  HSS-7160NA (DigiTV)
                  90E - 34,5V

Comment

La mine face AU... exact ca inainte!
                    Am o nelamurire... nu stiu exact care e situatia cu Prima Fila (am semnal slab pe primele 10, si numai la anumite ore), nu se vad, sau nu se deschid din cauza semnalului la limita?
                    N-am urmarit pana acum discutiile despre SKY IT... sunt probleme cu Prima Fila?

Comment

Prima Filla ADIO! Celelalte Skyuri inca mai misca
                      Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
                      Optibox Spider HD
                      HSS-7160NA (DigiTV)
                      90E - 34,5V

Comment

Originally posted by rz +
                        Am o nelamurire... nu stiu exact care e situatia cu Prima Fila (am semnal slab pe primele 10, si numai la anumite ore), nu se vad, sau nu se deschid din cauza semnalului la limita?
                        ... NU SE VAD ! ... pe motiv de NDS ONLY !

Comment

nici la mine nu mai e AU pe polsat
                          SHALOM

Comment

OK, thank's... acum am inteles cum e cu NDS, pentru Prima fila.

Comment

Deja merge si la mine Polsat, fara sa introduc cheia nou!
                              Inseamna ca totusi face AU.

Comment

Working...
                              X