PCHOME.RO

Collapse

Patch STRONG 6xxx full SUKA2 si TPS !

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Patch STRONG 6xxx full SUKA2 si TPS !

DA ! asta este vestea buna ! noul patch stie tot ce se vede azi in S2 ! adica D+ Cyfra Sky ... Merge cu siguranta pe 6355 ! cred ... ca merge si pe 61xx ! Atentie ! s-a actualizat si PatchLoaderul ! folositi-l pe cel nou !
    Folositi fisierul de chei actuale !

Deci :

- incarcati aplicatia ( 6355.urt )
    - incarcati patchul ( patch.bin)
    - incarcati codurile actuale ( keys.bin )

Bafta !
    ( multumiri prietenilor nostri ... paco68 si ccchdro .... )

Patchul a supravietuit atacurilor mai recente la cyfra si tps !

Punem tot *.urt din 19.11.2004? Cu asta mergeau toate si NED, BBC, etc ...

Comment

NUUUU !

Aveti URT nou pentru 6355 !

Comment

Lasati .urt cel vechi si aveti tot
        Nu se pierde nimic din ce a fost inainte

E si mai simplu... eu am instalat numai PATCH NOU si am actualizat tabela care deja e in folosinta, in receiverul meu 6155, si e OK

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder, LG 4K, Onkyo T-4711, FM Yagi 5 el.

Aveti 5 Lire in CURVE prin cod: QNBVX94D https://www.curve.app/en/
        Aveti 5 euro in MONESE prin cod: RAZVA822 si inca 10 euro daca recomandati https://monese.com/

Comment

pe 6125 oare merge a incercat cineva
          si se vad tps si elvetienii cu patch-ul asta

Comment

@rz+

Eu numai maine pot verifica.

1. Deci confirmi ca ai pus peste *.urt 19.11.2004, PATCH cel nou + Keys si totul este OK Ma refer la NED, BBC, M*d*aT*ch, Mediaset ... etc.

2. Ajuta cu ceva Patch Loader cel nou?

Doamne ajuta ... (ca-i la National TV emisiune cu POPI Taquilla XY) Heeee Heeee

Comment

SE VEDE TOT CE ERA INAINTE + CYFRA, D+, SKY
              100% ca va merge si pe 6125

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder, LG 4K, Onkyo T-4711, FM Yagi 5 el.

Aveti 5 euro in MONESE prin cod: RAZVA822 si inca 10 euro daca recomandati https://monese.com/

Comment

Originally posted by ovex
                @rz+

Eu numai maine pot verifica.

1. Deci confirmi ca ai pus peste *.urt 19.11.2004, PATCH cel nou + Keys si totul este OK Ma refer la NED, BBC, M*d*aT*ch, Mediaset ... etc.

2. Ajuta cu ceva Patch Loader cel nou?

Doamne ajuta ... (ca-i la National TV emisiune cu POPI Taquilla XY) Heeee Heeee
                CONFIRM caci deja muncesc la transpondere (pe SKY nu am semnal la cateva)

EXACT, urt 19.11.2004, patch nou, key actualizate dupa fisierul nou (dar normal ca merge si cu fisier key nou) si am folosit LOADER-ul nou
                Tot absolut e OK... inclusiv Polsat, TPS/MULTIVISION, etc.
                Eu abia acum introduc transpondere, inca nu m-am dus la 4*W (sau 68.5*E) dar sunt convins ca nu sunt probleme acolo cu NAGRA AU

Comment

asa da

Comment

Mai oameni buni ...

Pentru 6355 totul este nou ! acolo chiar si aplicatia este la a doua varianta functionala cu olandezi cu tot ! Folositii noul loader pentru patch si de asemenea pentru a genera fisiere de coduri actuale ... importati softcam,key de la Match1 ... asta dupa ce l-ati editat un pic ... scoateti afara Nagra-RSA-keys si Conax-keys si veti fi la zi cu tot restul !

Mihai

Comment

suka 2

totul e ok cu noul patch... numai ca rai 1 a inchis ochii aseara la ITALIA-RUSIA. Oricum restul merge beton

va salut ...bine!
                      ...

Comment

Originally posted by mihaip
                        Folositii noul loader pentru patch si de asemenea pentru a genera fisiere de coduri actuale ... importati softcam,key de la Match1 ... asta dupa ce l-ati editat un pic ... scoateti afara Nagra-RSA-keys si Conax-keys si veti fi la zi cu tot restul !
                        ... cu scuzele de rigoare ca NU scriu de modelul 6XXX am shi eu o intrebare:
                        Aceasta procedura scrisa mai sus cu cheile este posibila shi pe un strong 4125 evo ?
                        Daca DA, cu ce soft shi cum ?

Multzam fain de raspunsuri,

Comment

referitor la str 4155

va rog sa-mi spuneti si mie daca se poate face patch si la strong 4155
                          care nu este evolution...macar sa stiu sa nu mai caut pe net sau sa stric receptorul.MULTUMESC ANTICIPAT CUI IMI RASPUNDE!

Comment

DA !

@conti

Da exista o versiune de patch pentru 4125 non evo ! este primul patch Concord ... vechi de cam 6 luni ! nu stiu zau daca-l mai gasesti undeva ... dar merita sa-l cauti !

@zumeo

Procedura de update key pentru 4xxx exista doar la patch-ul clasic ! deocamdata pentru Concord ... n-am auzit !

Comment

ma gandesc de multisor sa vand 4355ev si sa imi iau un 6355...exista vreuna pachet pe care nu il deschide 6355 fata de 4355 Prioritare m-ar interesa MTV-urile si Xtramusic... Preferabil sa mearga si restul..

asadar ce nu deschide 6355 fata de 4355?

Best Regards
                              Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
                              La fel si cand esti prost ...
                              __________________________________________________ _____________________________________________

Comment

Working...
                              X