PCHOME.RO

Collapse

Receptor cu HDD

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Receptor cu HDD

Ziua buna!
    Va adresez cateva intrebari pentru a ma lumina in legatura cu modelele de receptoare ce au incluse hard disk-uri.
    1.Care este cel mai tare receptor cu HDD la ora actuala?
    2.Se poate exporta din el in format mpeg 2?
    3.Daca se poate exporta, mpeg 2-ul are calitate de broadcast?
    Va multumesc!

Sal'[email protected]
    Eu am dreambox 7000s cu hdd in el shi imi face treaba- e mult mai "lucrabil "decat alte recv..
    Sal'[email protected]

Comment

Receptor ...

Dupa cum ai remarcat ...o multime de fabricanti au in program receptoare cu HDD ... mai toate sunt sisteme inchise ! inregistreaza pe HDD pentru uzul propriu ! conversia intr-un format extern mpeg2 compatibil cu playerele soft de pe PC nu ii intereseaza pe fabricanti
      Din acest punct de vedere numai Dreambox poate fi o solutie ! acolo exista un sistem de operare care poate fi accesat de pe PC , cu care se poate comunica, de pe care si spre care se pot transmite date ... deci toate portile sint deschise ! Calitatea broadcast este un subiect aparte ... orice conversie vei face ... va duce la pierdere de calitate ... asta este vizibil chiar si la DTH .... ma uit la unul si acelasi program ... pe DTH si pe sursa de origine si ... se vede cu ochiul liber diferenta !

Comment

Multz'am mihaip & arhanghelxxl

Sa intzeleg ca, desi este foarte performant Dream-ul, cand vine vorba de conversie mpeg2 broadcast quality ar trebui sa'mi iau gandul de la aceasta solutie,nu?!

Comment

Working...
        X