PCHOME.RO

Collapse

nokia 9800 verso

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

nokia 9800 verso

nokia 9800s cu soft ma 2.0 dar as vrea sal trec la dvb2000...stie cineva daca e posibil ? cu soft ma2.0 e un pic cam limitat , as avea nevoie de un soft care sa aiba si diseQ 2.0 sau macar cu disec 1.2 dar cu 10 sateliti nu cu 4 ca pina acum. acum functioniaza cu 4 sat fixi pe o singura antena:1w, 5e, 13e, 19e .As mai pune o antena cu 4 lnb dar softul nu permite......

Nokia

Nu este posibil. DVB2000 este numai pentru seria 9200-9500-9600.

Comment

pai atunci nu ramine dechit sa mai cumpar un decoder care e capabil sa faca ce vreau eu......

Comment

@bradu, iubire
        cu Nokia9800S + un X-Cam si OPOS 1.03
        Vezi TOT ce se poate vedea la ora aceasta.

Comment

opos 1.03 nu e un fun...?

Comment

http://opos-card.mine.nu/

Comment

Re: nokia 9800 verso

Originally posted by bradu
              nokia 9800s cu soft ma 2.0 dar as vrea sal trec la dvb2000...stie cineva daca e posibil ? cu soft ma2.0 e un pic cam limitat , as avea nevoie de un soft care sa aiba si diseQ 2.0 sau macar cu disec 1.2 dar cu 10 sateliti nu cu 4 ca pina acum. acum functioniaza cu 4 sat fixi pe o singura antena:1w, 5e, 13e, 19e .As mai pune o antena cu 4 lnb dar softul nu permite......
              Decit sa mai dai alti bani pe alta antena si alte LNB-uri, mai bine iti cumperi un H-H si poti vedea toti satelitii. Asta depide si de locatia ta, mai exact daca antena are vedere directa spre sateliti.

Comment

locatia e buna dar acuma am facut o gafa mare de tot am incercat sa pun un alt tip de soft si sa BLOCAT decoderul ..am puso .. meseriasii ziceau ca trebuie sa platesc 145+tva ca sal faca..zic ei ca nu e ars nimic ci doar e blocat :master boot record...E posibil asa ceva ? ajutor

Comment

Working...
                X