PCHOME.RO

Collapse

SRT 6125

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 0 (0 members and 0 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

SRT 6125

SALUT
    AM INSTALAT UN SISTEM STRONG SRT 6125 CU POZITIONER H-H SI AM CONSTATAT CA NU MEMOREEAZA MAI MULT DE 6 SATELITI.IN MANUALUL PENTRU SRT6125 SCRIE CA ARE DISEQC 1.2 DAR IN SOFTUL LUI AM GASIT 1.0 SI 1.1.
    SA FIE ACEASTA PROBLEMA?DACA ATI INTALNIT PROBLEMA SPUNETI-MI SI MIE CARE ESTE RZOLVAREA.
    MULTUMESC
    CRISTIAN

Salut !

Locul acestui post este la sectiunea RECEPTOARE ! totusi ... problema ta este cunoscuta ! se pare ca asta este o anomalie a softului seriei 6125 ! a mai fost semnalata si de altii ... este drept ca asta era relativ la patchul seriei 6125 ! nu are solutie deocamdata ... va fi rezolvata probabil de versiunile ulterioare !

Comment

Re: SRT 6125

Originally posted by cristi_v
      SALUT
      AM INSTALAT UN SISTEM STRONG SRT 6125 CU POZITIONER H-H SI AM CONSTATAT CA NU MEMOREEAZA MAI MULT DE 6 SATELITI.IN MANUALUL PENTRU SRT6125 SCRIE CA ARE DISEQC 1.2 DAR IN SOFTUL LUI AM GASIT 1.0 SI 1.1.
      SA FIE ACEASTA PROBLEMA?DACA ATI INTALNIT PROBLEMA SPUNETI-MI SI MIE CARE ESTE RZOLVAREA.
      MULTUMESC
      CRISTIAN
      Am avut aceeasi problema ca si tine.In primul rind ar trebui sa faci upgrade de firmware,(poate fi facut de pe satelit,Astra 19.2Est sau Hotbird),dupa care trebuie sa resetezi montura H-H si receptorul(la receptor trebuie sa faci Factory reset).Apoi totul trebuie sa mearga bine.
      Succes.
      P.S La upgrade trebuie sa ai rabdare pentru ca downloadul dureaza cam 35 min si trebuie ca pe receptor sa vezi ca ai semnal(LED-ul rosu aprins).
      Strong SRT 6125, 1.2 m Al,H-H SRT DM2100,LNB Strong 0,3db

Comment

SRT 6125

multimesc pentru informatie
        pentru celelalte receptoare din seria 6xxx este aceeasi problema?6155,6355?

Comment

Working...
        X