HELP STRONG 4125 E

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

HELP STRONG 4125 E

Salut , cu noul pach pe STR4125 evo daca dau pe posturile de radio nu mai pot sa comut inapoi pe tv .Rog daca a reusit cineva sa rezolve problema sa ne anunte si pe noi sau doar la mine face asa ?

Lamurire ....

Despre care din patchuri este vorba ? ( data fisierului .bin )
    Fenomenul descris de tine nu l-am intalnit ... dar patchurile mai au mici probleme ... asa ca nu-i de mirare !

Comment

@secheiadi
      Apasa tasta TV de pe telecomanda.....ar trebui sa mearga.

Comment

am si eu o problema cu noul patch ptr strong 4125 evo cel concord,nu-mi gaseste nici un program,pe nici un satelit,iar daca dau restore la fel acelasi lucru,ce tre' sa fac?

Comment

nu mai puneti patch-ul concorde pe srt 4125 evo cu procesoarele d3c, de asta sunt probleme. acest patch a fost scris pentru prima versiune de srt 4125 evo.

Comment

Solutia ....

Acea procedura de patchuire are si o functie de RESTORE ! mare lucru !din pacate mie nu mi-a functionat ! asa ca va recomand rescrierea softului original folosind DnUp Integra ( cu aceasta sigla ) .... dupa care mai vedem !

Comment

unde gasesc un soft original ,ptr str 4125 evo s/n 630402143....URGENTMS ANTICIPAT

Comment

Originally posted by str-evo
                unde gasesc un soft original ,ptr str 4125 evo s/n 630402143....URGENTMS ANTICIPAT
                daca nu ai inca softul oficial,da-mi o adresa de mail si iti trimit. Bafta!
                sigpic

„Un popor este înconjurul pe care îl face natura pentru a ajunge la şase, şapte oameni mari. Şi pentru a-i ocoli apoi” (Friedrich Nietzsche).

.

Comment

Originally posted by str-evo
                  AICI
                  Triax-0,88m (5E...75E); Amiko Mini HD SE; H-H Strong DM2100
                  100 MB optica (unlim)

Comment

Salut , cu noul pach pe STR4125 evo daca dau pe posturile de

Pentru a reveni inapoi pe posturile tv apasa iarasi tasta de radio, merge sigur.
                    Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic.
                    Mahatma Gandhi
                    ... ha-ha.ro ...

Comment

as putea sa pun un patch pe un 4125 daca nu am receiverul? ....credeti ca este posibil sa decodez Seca2 daca nu am antena?

La dracu atatea intrebari retorice si penibile de m-am saturat sa mai deschid forumul.....Da fratilor da-ti un search inainte sa intrebati ceva ce s-a mai discutat...e atat de simplu ...pt cei care stiu sa foloseasca butonul de "search" )

Best Regards
                      Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
                      La fel si cand esti prost ...
                      __________________________________________________ _____________________________________________

Comment

pentru firmware strong intrati pe http://www.strongsat.hu. se poate descarca de acolo totul, nu sunt link-uri moarte ca la strongsat.com.

Comment

Am incercat si eu cu un strong 4125evo si acu nu se mai aprinde, sta numai in standby.
                          Are S/N 630302244470.
                          Ce sa-i fac, s-a ars vreun condensator ceva, incarc softu oficial, ce e de facut.
                          Multumesc.
                          1.8m, 0.3 invacom, Humax 5400, dm100, dm500, dm 800, 42E-30W, ccam 2.1.3.

Comment

Working...
                          X