PCHOME.RO

Collapse

Echostar 770 cu pach de srt6155

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Echostar 770 cu pach de srt6155

Am un Echostar 770 cu soft foarte asemanator cu STRONGul doar ca e pe verde, are pach de srt 6155 , am urmat procedura de la STRONG,cod 9994 si nu se deschide meniul cu liste cu key.
    Care este succesiunea corecta ?

4225
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Comment

Salut !

Lucian ... ce zici tu este foarte interesant ! nu esti amabil sa-mi povestesti istoria patchuirii lui Echo 770 cu patchul de strong ! de unde ai dedus identitatea celor doua placi de baza ... cum de ti-ai asumat riscul ... mai ales ca nu exista cale de intoarcere !

Comment

Aparatul este al unui prieten, la luat cu pach cu tot ,cu garantie . Eu am avut STRONG 4125 (imi pare rau ca l-am dat) si am vazut ca are meniu EXACT la fel . La ECHOSTAR este un meniu prea "din topor" nu are poza la radio, culoarea meniului aiurea .
        La informatii despre aparat spune la model: srt 6155 cu pach ..... nu am retinut restul.
        4225 am incercat si nu merge . Solutia sigura e sa intrebe la firma de unde l-a luat.

Comment

tre sa intri in Sistem Information parca asa .....unde iti arata ce versiune de soft ai....si acolo tastezi 4225.....sper sa nu ma insel....pt ca citez din memorie
          Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
          Optibox Spider HD
          HSS-7160NA (DigiTV)
          90E - 34,5V

Comment

Aceeasi

Producatori Echostar 770 = Producator serie SRT 6xxx!

Comment

Deci Echostar 770 merge patchuit cu patch de str 6*** ?
              Mai poate cineva sa confirme asta ?

Comment

aceeasi

Echostar DSB-770 + patchuri srt 6125 incercat de mai bine de o luna. Cum v-am mai scris, au aceeasi fabricant. Absolut sigur.
                Respecte.

Comment

confirm si eu ca merge ...

Comment

Working...
                  X