HUMAX F1: "rA"

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

HUMAX F1: "rA"

Am un HUMAX F1 si s-a blocat ,nu mai vrea sa plece deloc , pe display apare informatiile urmatoare: L2.03 , rA, si se opreste. Am memorat vreo 400 programe si dupa 2 ore s-a oprit. In cazul asta ce se poate face ? Softul era din 1999 .

Nu te panica si dai un update la tot sistemul apoi cauti softul corespunzator aparatului.Ia ai tot de ce ai nevoie AICI CONSULTATE Succes

Comment

Mergi la cineva care are PC si scrie softul original din nou Altfel nu merge . Folosesti programul WDN4OAK+ si un cablu nullmodem.Dureaza max. 10min.

Bafta.
      Flavius.

Scrie-i lui Kroky de la el stiu ce trebuie facut

Comment

Receptorul dupa cum vad e un model vechi, mare , soft fara prea multe facilitati . Informatii despre el nu am gasit inca. Nu cunosc pe nimeni in zona asta sa ma ajute (PLOIESTI), trebuie sa rezolv problema asta intr-un fel.
        Multumesc ,si s-ar putea sa mai deranjez cu alte intrebari.

Comment

@luccio_delbuccio
          Soft pentru F1 gasesti pe pagina oficiala Humax.
          http://www.humaxdigital.com/hcsa/default.asp
          Si eu am intalnit 2 cazuri in care F1 pierde toate informatiile, i-am reincarcat softul si merge brici atat timp cat nu-l tii mai mult de 10-15 minute fara curent... dupa aia pierde tot si trebuie iar incarcat.

Comment

Pierde tot, adica si softul? Eu cind l-am primit sa-l probez nu avea nimic memorat si asta m-a mirat ptr ca receptorul trebuia sa contina ceva memorat ptr ca se vede ca a fost folosit.

Comment

Intr-un caz pierdea softul (lista de canale ramanea), in alt caz pierdea tot.
              Prin reincarcarea softului se rezolva problema, dar daca il scoteam din priza, cam peste 15 minute era gol. Respectivul il foloseste si acum, stie ca nu trebuie sa-l scoata din priza.

Comment

Deci , MARE problema . Nu cred ca pot sa scap de el.

Comment

E un soft din 4 septembri 2002 care merge super, nu pierde canalele, nu se blocheaza cand nu are semnal, il gasesti parca pe site-ul oficial, nu mai retin exact ca l-am probat demult sau pe www.humax-zone.net
                  1.8m, 0.3 invacom, Humax 5400, dm100, dm500, dm 800, 42E-30W, ccam 2.1.3.

Comment

Trebuie sa iau un calculator ca nu mai merge asa, sint prea multe lucruri de invatat si fara experiente nu se poate .
                    Ce trebuie sa am ptr a schimba softul la receptoare, am un KAON KSC570 si Humax f1 (ce trebuie rezolvat cumva) , programe, configuratia calculatorului ,etc ?
                    [email protected]

Comment

Ia-ti prima data un PC si dupa aceia sigur se va gasi cineva care sa te ajute Fara PC nu poti sa faci nimic . Pt. Humax iti trebuie WDN4OAK+ sau HU15 ca sa schimbi softul . Iar pt. Kaon nu stiu ca nu am asa ceva

Numai bine.
                      Flavius.

Comment

@
                        luccio_delbuccio
                        Ce fel de F1 ai, F1 Fox sau F1 VA-CI? Fiindca pentru F1 VA-CI iti trebuie alt program de incarcare a softului, numit HUMAX WINDN.

Comment

Am HUMAX F1 model 1998.

Comment

Working...
                          X