PCHOME.RO

Collapse

Probleme cu receptorul Strong SRT 6125

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Probleme cu receptorul Strong SRT 6125

Buna!
    De-abia m-am nascut pe acest forum si deja am probleme Iaca despre ce este vorba:Am un receptor SRT 6125 cu montura H-H si problema este ca dupa ce memorez pozitiile a 3-4 sateliti,incepe sa se sclerozeze si sa uite din ei si trebuie sa-i caut din nou din meniul de channel setup.
    Am sunat la firma de unde am cumparat sculele si mi-au spus ca de vina este firmware-ul pentru receptor si ca ultima varianta rezolva problema.Intrebare:stie cineva sigur de cind este ultima varianta,pentru ca eu am facut upgrade-ul de pe satelit si s-ar putea ca sa nu fi primit ultima varianta(dupa cum mi s-a spus de la firma)?
    Mentionez ca am resetat si montura si tot asa se manifesta.Inca un simptom ciudat: daca de pilda sint pe un satelit si vreau sa vad un program de pe alt satelit,uneori nici macar nu-mi afiseaza povestea cu asteptarea pina muta farfuria pe satelitul cautat.Ciudat,nu?
    Strong SRT 6125, 1.2 m Al,H-H SRT DM2100,LNB Strong 0,3db

da-mi un PM cu mailul unde sa-ti trimit Software version 4.05 Oct 6 2004 pentru SRT6125 si SRT6155.
    esti sigur ca nu vrei sa- i pui patch?
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Comment

Dupa ce ai facut uppgrade prin satelit (versiune octombrie2004) ai dat "factory reset"? Daca nu ai dat factory reset tot nu-ti memoreaza!
      sigpic

„Un popor este înconjurul pe care îl face natura pentru a ajunge la şase, şapte oameni mari. Şi pentru a-i ocoli apoi” (Friedrich Nietzsche).

.

Comment

Scleroza,bat-o vina!

Originally posted by clasix
        Dupa ce ai facut uppgrade prin satelit (versiune octombrie2004) ai dat "factory reset"? Daca nu ai dat factory reset tot nu-ti memoreaza!
        N-am facut factory reset dar tocmai am primit raspuns acum de la strongsat.ro:
        "Faceti un reset la montura si la receptor. Veti pierde canalele memorate,
        dar receptorul va functiona corect."
        Cred ca asta vroiau sa zica si ei:factory reset.
        Multumesc mult,voi incerca de cum ajung acasa.
        P.S. Cu destula dificultate am gasit un thread tot pe aceasta tema dar se pare ca acolo rezolvarea a fost alta:a schimbat montura.

http://www.********.com/f2/viewtopic....=asc&start=135,userul care are problema fiind tferi.

Comment

La comedia e finita!

Treaba este rezolvata.Am resetat si receptorul si totul este in regula.Multumesc mult pentru ajutor.

Comment

Working...
          X