receiver SKYMASTER?

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

receiver SKYMASTER?

Un prieten din Germania mi-a spus ca imi poate trimite cu 50 euro un receiver Skymaster care are 2xCI. Are cineva un asemenea receiver, ati auzit de el, sunt posibilitati de "emancipare" a acestuia, merita banii?

Ai grije !

Uitat-te prin Forum ... s-a mai scris despre asta ! cauta unii disperati soft !
    din cate stiu o anumita varianta seamana cu Strong seria 6xxx ! cauta pe forum ...

Comment

@que_cod

Dintr-o conserva de bucah roscovanah de elefant indian si conserva SkyMaster alege cea de elefant. Este mult apreciata ca raritate ...

Cand m-o pus unu sa-i programez un skymaster i-mi venea sa ma duc la consignatie sa iau un Radio GLORIA si sa il fac cadou, numa sa ma lase in pace ...

ovex

Comment

x

Bravo Ovex , intotdeauna pe FAZA!

dm500

Comment

Eu am instalat un SKYMASTER SLIMLINE DX24 la cineva, ( care a vrut sa faca economie).
          Dupa parerea mea este unul dintre cele mai slabe receiver
          din cate am avut in mina.

Comment

E clar-mersi mult.TOPIC INCHIS.

Comment

dx24

skymaster DX 24 este compatibil 100% hardware cu strong 6125 si se poate baga patch-ul de strong in el.Eu am facut deja doua aparate si merge perfect.Placa din el e identica cu 6125 pina si varianta de procesor e la fel BVC.
              Dar atentie au aparut pe piata deja varianta hardware noua 8.xx care are procesor ca si in strong 6155 (BQC) si minteresant dupa patch-uire nu mai ai semnal pe nici unul din transpondere.(aceiasi problema de la seria 4125 cu procesor d3c si cu patch-ul vechi bvc)
              jocher

Comment

Re: dx24

Originally posted by jocher
                skymaster DX 24 este compatibil 100% hardware cu strong 6125 si se poate baga patch-ul de strong in el.Eu am facut deja doua aparate si merge perfect.Placa din el e identica cu 6125 pina si varianta de procesor e la fel BVC.
                Dar atentie au aparut pe piata deja varianta hardware noua 8.xx care are procesor ca si in strong 6155 (BQC) si minteresant dupa patch-uire nu mai ai semnal pe nici unul din transpondere.(aceiasi problema de la seria 4125 cu procesor d3c si cu patch-ul vechi bvc)

dar de skymaster 9410 dci slim line stii ceva

Comment

@jocher
                  Ai putea te rog sa-mi trimiti totul mai detailat?
                  Multumesc anticipat.

HUMAX 5400Z,Dragon CAM,Rotor,Hirschmann 0,85,Astra,Eutelsat,Hotbird,Sirius,Thor,Amos,Infin ity USB,

Comment

Working...
                  X