PCHOME.RO

Collapse

Echostar

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Echostar

Foarte buna ideea, domnule admin!
    Acest topic zic sa contina discutii legate de receptoarele Echostar.

..ce doriti sa stiti despre 7000 hdd ?
    ,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

Echostar 3600 IPVA

Desi am mai deschis un nou topis cu intrebarea mea postez si aici.

Nu "citeste" goldcard-ul in slotul original.
      Are cineva vreo idee?
      Precizez ca functiona bina acum vreo 2-3 saptamini iar cartela tocmai am programat-o.

Comment

O intrebare as avea si eu...

Stie cineva daca e posibil sa receptionez Viaccess2 cu Echostar D2600 Viaccess 1.1 embedded ?

Am inteles ca e nevoie de o modificare hardware, dar ce anume ?

Comment

echostar

ECHOSTAR 1230 FTA e bun de ceva? Comparativ cu STRONG 4125 sau KAON KSF 570. Sint pe cale sa schimb STRONG -ul si nu ma hotarasc.

Comment

As dori si eu informatii legate de Echostar AD-2500 IP CI. Detine cineva un asemenea aparat?

FAbian23
            FAbian23

Comment

Re: echostar

Originally posted by luccio_delbuccio
              ECHOSTAR 1230 FTA e bun de ceva? Comparativ cu STRONG 4125 sau KAON KSF 570. Sint pe cale sa schimb STRONG -ul si nu ma hotarasc.

Pt Strong 4125 si Kaon 570 existe pathc(deschide si cateva programe codate).Pt.Echostar nu existe asa ceva.

Comment

noul Echostar

,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

Echostar 1230 FTA

In primul rand La Multi Ani la toti cititorii RDI!

Sunt posesorul unui receptor Echostar 1230 FTA la care as vrea sa salvez/editez/reancarc lista de programe cu softul de pe pagina web a lui Echostar. De fapt acolo sunt doua programe diferite: unul pentru Windows98/Me, iar celalalt pt. W2k/Xp. Am incercat fiecare program (sub Win98 respectiv Xp) facand setarile si instalarea conexiunii SLIP corespunzator descrierii din manualul receptorului (format PDF descarcat tot de pe pagina web a constructorului), dar din pacate conexiunea cu STB (SetTopBox) nu se realizeaza. Precizez faptul ca cablul null-modem si portul serial sunt bune fiindca procesul de "firmware update" de la versiunea 1.0 la 1.2 s-a derulat corect din prima incercare. Cred ca buba e undeva in procesul de instalare/setare a programului "Xpress DB Editor". Astept orice sugestie in legatura cu aceasta problema.

Cu stima,
                  dante
                  "The Truth Is Out There"

Comment

Working...
                  X