PCHOME.RO

Collapse

cel mai bun soft de conversie a fisierelor captate?

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

cel mai bun soft de conversie a fisierelor captate?

care este cel mai bun soft de conversie a fisierelor mpeg2 captate cu progdvb in avi? de drdivx nu prea sunt multumit ? ati testat altceva mai perfect? thx
    FM

Cel mai bun , din punctul meu de vedere , este Virtual Dub (varianta ce stie mpeg2) . Daca nu vrei sa faci prelucrari spectaculoase ci doar taieri si binenteles comprimarea imaginii si a sunetului , e varianta cea mai potrivita. Are o gramada de filtre (deinterlace , resize , levels .....) si o multitudine de indicatii in timp real referitoare la bitrate (audio/video), frames droped, frame size .... si asa mai departe .
    Ar mai fi si FlaskMpeg , dar acesta are un dezavantaj , insensul ca nu poti comprima imaginea si sunetul simultan . Trebuie sa comprimi sunetul (MPEG-layer3) ulterior intr-un program ca VirtualDub

Toate cele bune!

Comment

Doar pentru transformare eu folosesc DVDx 2.1(permite alegerea codecului si croping foarte precis)Pt. editare recomand Ulead MediaStudio pro 7.0 varianta demo de pe cd-ul pc-mag 04.03 pathcuit
      de pe net.
      Teach me...please !

Comment

Gknot rules.

Comment

mpeg2 to avi

Eu folosesc DVX, un program care are inclus un pachet de programe gen virtual dub, dvd to avi si face totul ca la carte. Daz-mi un pm daca vrei detalii.
          Bv-Ro,1.5Al,Invacom0.3db+ss2+Echosmart792

Comment

De acord cu gogu00000: Gknot

1.4 Al, Invacom 0.3, DM500, SS2, 42E - 30W

Comment

VirtualDubMod

ATENTIE: Este mare diferenta intre VirtualDub si VirtualDubMod

Comment

gknot

cel mai bun e gknot

Comment

votez si eu cu virtualdub, dar nici gordian knot nu e de lepadat
                  αναβεισ φοτιεσ

Comment

De unde se poate face download pentru cele doua programe mentionate mai sus sau cineva il poate trimite prin mail>?

Thanks
                    1x DM 800 HD 1x Dm 8000,Parabola 1,4 Al, Local Card: Hello HD,DiGi Hu,Upc Hu,Sky IT,Sky DE / All Full!

Comment

VirtualDubMod http://sourceforge.net/project/showf...group_id=65889

Comment

@*********

Mersi
                        1x DM 800 HD 1x Dm 8000,Parabola 1,4 Al, Local Card: Hello HD,DiGi Hu,Upc Hu,Sky IT,Sky DE / All Full!

Comment

ce straniu voi nu stiati ca Gknot foloseste Virtualdubmod?
                          era vorba daca bine am inteles eu de un program care sa faca totul nu doar conversia.

Comment

Clatite si sandwitchuri nu stie face VirtualDubMod , in rest face o gramada , pe langa conversie , iti adauga filtre iti schimba sonorul , iti adauga alt sonor , o gramada de alte chestii....

Comment

ok atunci daca stie atitea numai modul expklicami cum tai tu partile negre de pe marginea imaginii, numai cu modul? Chestia cu sunetul e adevarat imi place si mie numai ca nu o folosesc.

Comment

Working...
                              X