skystar 2 vs skystar 1

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

skystar 2 vs skystar 1

am o rugaminte cine ma poate lamuri, ce sa aleg: skystar 2 sau skystar 1?
    imi putet spune avantajele si dezavantajele pt ss2 si ss1?
    ce-mi recomandati?
    TV LCD TOSHIBA fullHD 82", DM800+1.4m offset MST-tabla cu 4 lnb+ toroidala cu 12 lnb =>>> acces 53est-5vest

Problema s-a discutat deja destul de mult.
    Totu depinde de tine: ce mijloace materiale ai si ce-ti doresti sa vezi.
    Restul de informatie o gasesti folosind "Search".
    Sa auzim numai de bine!
    2 x 1,2m/offset+offset 0,85 si de 0,6m; ProLink/USB+SS2+SS2/USB; Strong 4400 cu Via+Irdeto1.06; Humax F1 FTA; 2 x Hyundai Digitv.
    TOTUL se plateste !

Comment

cam greu sa te lamuresti cu 'searchul' aci'........
      tatie fanel da si tu un raspuns: skystar 1 sau skystar 2.....
      thx
      TV LCD TOSHIBA fullHD 82", DM800+1.4m offset MST-tabla cu 4 lnb+ toroidala cu 12 lnb =>>> acces 53est-5vest

Comment

skystar 1: merge pe un sistem mai slabut si are iesire Tv, costa.
        skystar 2: procesor de preferat peste 1 giga si o placa video cu TV-OUT, e mult mai ieftina. skystar 2 se incalzeste destul de tare, deci e bine sa ai o carcasa ventilata.
        The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Comment

legat de imbunatatirea semnalului: ss1 sau ss2?

Comment

diferenta de calitate semnal, mica, in favoarea lui ss1
            The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Comment

Eu am ss2, dar nu te pot sfatuii sa-o alegi.
              Pentru asta am spus ca trebuie sa fie alegerea ta, in functie de ce exigente si dorinte ai tu.
              Eu am calculator puternic, placa video performanta si ventilatie in plus(cu toate ca rev.26B pe care o am eu nu se incalzeste), dar sunt sigur ca ai putea sa gasesti calitatile ss1-lui mai ademenitoare.
              Parerea mea este in continuare aceiasi: depinde ce vrei si ce "fite" ai in cap.
              Amandoua placile sunt bune si faci treaba cu ele!
              Bafta!
              Sa auzim numai de bine!
              2 x 1,2m/offset+offset 0,85 si de 0,6m; ProLink/USB+SS2+SS2/USB; Strong 4400 cu Via+Irdeto1.06; Humax F1 FTA; 2 x Hyundai Digitv.
              TOTUL se plateste !

Comment

Eu am ss2, dar nu te pot sfatuii sa-o alegi.
                Pentru asta am spus ca trebuie sa fie alegerea ta, in functie de ce exigente si dorinte ai tu.
                Eu am calculator puternic, placa video performanta si ventilatie in plus(cu toate ca rev.26B pe care o am eu nu se incalzeste), dar sunt sigur ca ai putea sa gasesti calitatile ss1-lui mai ademenitoare.
                Parerea mea este in continuare aceiasi: depinde ce vrei si ce "fite" ai in cap.
                Amandoua placile sunt bune si faci treaba cu ele!
                Bafta!
                Sa auzim numai de bine!
                TOTUL se plateste !

Comment

SS1 .. mai ales ca au scazut preturile! Cred ca o poti gasi sub 200 Euro!

Comment

un SkyStar2 2.6 nu e un SkyStar2 2.3

SkyStar2-2.3-4.2.10

Comment

SkyStar2 rev.2.3 te sfatuiesc sa -ti cumperi. SS2 rev 2.6 are tunerul foarte slab iar SS1 are probleme la download-ul de pe EON. Eu am SS2 si un calculator nu foarte performant AMD ATHLON 1700 XP+ 256DDRAM pe care imi merge fara probleme. Cat despre incalzit nu e nici o problema,mie imi merge si 7-8 zile fara oprire(download de pe eon) asta de aproape un an si nu s-a prajit.Deci ti-o recomand ca fiind cea mai buna si mai ieftina. PAREREA MEA!

Comment

am ss2 rev. 2.3 de 9 luni atl xp 1700+, 256 m ram, placa video gf 4, drivere 4.2.119999(ultimele), de o luna nu mai fol. progdvb(mergea f. greu........ am renuntat la el, fol. dvbdream si skyview, nici nu mai permit drivele prog...).
                        ideea este un ss1, cu tunerul mai bun ma ajuta sa castig un pic de semnal!( vreau kioskuri in tm- care imi intra sacadat cu ss2)
                        multumesc.....

Comment

ia o antena mai mare.un 1.4 sau 1.6 ar trebui sa merga brici

Comment

ss2 sau ss1

ce nu ti-a spus nimeni e ca ss1 face decodare hard si ss2 decodare soft si preturile la ss1 sunt tot mai mici

multumesc anticipat

Comment

Skystar 1 - vezi in shop pe la noi 1.3,1.5,1.6 le gasesti in jur de 5 millioane si ai satisfactie.
                              1x DM 800 HD 1x Dm 8000,Parabola 1,4 Al, Local Card: Hello HD,DiGi Hu,Upc Hu,Sky IT,Sky DE / All Full!

Comment

Working...
                              X