PCHOME.RO

Collapse

Skystar rev 1.5 sau 1.6?

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Skystar rev 1.5 sau 1.6?

Care dintre cele doua placi este mai buna?Daca inregistrezi de pe un post de radio 7-8 ore de muzica non-stop are ceva placa,risc sa raman fara ea?Mersi
    SkyStar 1 100% Future

Eu am 1.6 de aproape 2 ani si sunt foarte multumit de ea. Nu poate SR mai mici de 12000 (sau 8000 cu patch). De fapt nici nu ma intereseaza SR mai mici de atat.
    De incalzit nu se incalzeste si nu cred sa se strice pentru 7-8 ore de inregistrare.

Comment

Skystar 1.3 a fost in Top o vreme buna din pacate nu pot a-ti confirm validitatea acestor afirmatii.

Demult am incercat 1.6 si nu am fost dezamagit de el singura problema raman Sr - urile mici pe care nu le deschide

Din cate stiu exista variante cu tuner scurt si lung dar despre diferenta nu stiu nimic
      1x DM 800 HD 1x Dm 8000,Parabola 1,4 Al, Local Card: Hello HD,DiGi Hu,Upc Hu,Sky IT,Sky DE / All Full!

Comment

Pana la urma sunt si eu curios ce diferenta exista intre un 1.5 si 1.6 rev.

Multumesc pentru raspunsuri
        1x DM 800 HD 1x Dm 8000,Parabola 1,4 Al, Local Card: Hello HD,DiGi Hu,Upc Hu,Sky IT,Sky DE / All Full!

Comment

RE

TESTATE TOATE 3 - AM ALES 1.5 TUNER PHILIPS, SR MICI-OK
          VER 1.6 CU TUNER SAMSUNG E MAI SLABUTA
          MERGE LEJER LA 40GR CELSIUS DE 6 ZILE NON STOP IN DOWNLOAD EOL SAU TV THOR ..
          FM

Comment

Diferenta majora : TUNERUL
            ver 1.6 foloseste tuner grunding care fiind reaslizat cu tda8083 nu permite sr-uri doar 12-30
            ver 1.5 tuner BSRU6 care permite sr-uri 1-45
            ver 1.3 tuner BSRV2 care de asemenea permite SCPC
            versiunile de nexus-s de la hauppauge 2.2 ;2,1 sunt identice constructiv cu diferenta cipsetului de sunet.
            Mai multe detali la :
            http://www.dvbworks.com/happysat/modules.php?name=FAQ
            f11

Comment

Mersi pentru raspunsuri mi-au fost de un real folos.

Am primit un 1.5 rev si acum ma bucur pentru asta

Comment

Working...
              X