PCHOME.RO

Collapse

Skycrypt

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Skycrypt

cu pluginul de s*l am reusit sa vad f*x*tv in altdvb. dontpanic si fullx sunt codate tot la fel (exista cam-uri programate pe 6-12 luni deci nu au chei doar o data de blocare de la prima activare). de ce nu merge decodarea cu pluginul asta?
    Bucharest, Fibre 2.4 m, 0.7 db LNB, NoName analogue receiver, SkyStar2 + Athlon XP1800+

Re: Skycrypt

Originally posted by mihai22
    cu pluginul de s*l am reusit sa vad f*x*tv in altdvb. dontpanic si fullx sunt codate tot la fel (exista cam-uri programate pe 6-12 luni deci nu au chei doar o data de blocare de la prima activare). de ce nu merge decodarea cu pluginul asta?
    Simpatica chestie; e ca si cum ai spune ca daca vezi via1 sau seca2 pe un pachet, de ce nu le decodezi si pe celelalte pachete...
    Fiecare provider are propriile metode de a-si securiza oferta; in afara de asta, daca ni s-ar da totul moca, ne-am lenevi...
    Salut Prieteni!

Comment

corect! si mie imi place sa lupt pt ceva ca parca savurez mai mult victoria
      dar ideea era ca fullx nu are chei care se schimba, doar un sistem fix care probabil poate fi replicat si inclus in dll-ul pt f*x*tv. sau gresesc?
      Bucharest, Fibre 2.4 m, 0.7 db LNB, NoName analogue receiver, SkyStar2 + Athlon XP1800+

Comment

freextv-ul are propria lui versiune de skycript.la restul nu se prea cunoaste.
        gepeto vrea sa zica ca versiunile de siteme de codare difera.de exempu nagra2 de pe hispa nu e la fel cu nagra2 de la premiere sau videoguardul cu sky-uri englezesti nu e acelashi cu videogurdul delor italiene...iar exemplele pot continua.sper ca teai lamurit.

Comment

da acum am inteles. credeam ca e o chestie standardizata si se schimba doar cheile. mdeci treaba e mult mai complexa... sa speram ca cei care se pricep vor face softuri si pt restul programelor

Comment

Working...
          X