cum recunosc ss2 rev2.3 de ss2 rev 2.6a si b?

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

cum recunosc ss2 rev2.3 de ss2 rev 2.6a si b?

vreau sa-mi iau ss2. la una din firmele la care vreau sa ma duc s-o vad, secretara mi-a zis ca versiunea 2.6 costa 2.700.000 lei, pretz care stiu ca e pt rev 2.3 de fapt. tipa era foarte convinsa ca e 2.6 si ca pretzul e corect. cum vad pe placa (nu pe cutie!) care e versiunea? si mai ales daca e 2.6a sau 2.6b? sa nu ma trezesc ca cumpar altceva....
    10x
    Bucharest, Fibre 2.4 m, 0.7 db LNB, NoName analogue receiver, SkyStar2 + Athlon XP1800+

vezi ca revizia 2.3 este diferita de 2.6
    cezi photo www.strongsat.ro

Comment

ironia e ca tocmai de la ei vreau sa-mi iau adica de la reprezentantul lor din bucuresti. sa intzeleg deci ca rev 2.6 are 2 grupe de cite 4 gaurele in tuner, iar 2.3 are 2 shantzuri simple?!
      poate ma lamureste cineva care chiar are placa aia. scrie ce cablaj?
      Bucharest, Fibre 2.4 m, 0.7 db LNB, NoName analogue receiver, SkyStar2 + Athlon XP1800+

Comment

diferente

Sal pentru a vedea cateva diferente intre placile ss2 poti vizita adresa asta : "h**p://www.gs.ru/si/SS2rev26.html" cu un traducator online te descurci foarte bine . Bafta !

Comment

Scrie pe placa ce revizie este.

Semnatura se incarca...

Comment

Asa e , scrie pe spate

Comment

ok mersi tuturor! acum sunt mandrul posesor al unei ss2 rev 2.6c. dupa munca o sa ma inchid in casa si o sa stau toata noaptea sa prind canale digitale am citit tot ce era pe forum despre decodare si sper sa-mi iasa pe athlonul meu la 1800!
              10x all pt ajutor

Comment

condoleante ....

2.3 e mult mai buna

Comment

Originally posted by KingBlana
                  condoleante ....

2.3 e mult mai buna
                  lasa ma io fi frica cai ia foc calculatorul de la oleaca de caldura.poate unde sta are semnal bun...ca de nu vor incepe blestemele placii shi tunerului ei-bineintzeles ca ma refer la 2.6 fie el b sau c

Comment

Working...
                  X