PCHOME.RO

Collapse

Kiosk-uri

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Kiosk-uri

Ce mai trebuie facut ca sa mearga ppv? Imi merg majoritatea de pe thor, mai putin kioskurile. Semnal am 45% in 4.2.10 si yankse 1.2.2.2, in yankse monitor apare ca si cum ar fi totul in regula, dar nu apare imaginea nicicum.
    10x

ori soft folosesti da un update la kioskuri.la tine banuiesc o valoare gresita a ecm-ului.incearca asta.

Comment

Am reusit pana la urma, dar numai cu mytheatre. Progdvb-ul face figura ce am zis-o mai sus, iar la altdvb nu apare nici sistemul in yankse. (am scanat satelitul din nou, si tot asa face). Asa ca acuma folosesc: altdvb-freex, mytheatre-kioskuri si progdvb ptr ticket (ia mai putine resurse, din pacate Duronul meu la 750 nu mai e asa de viteaz, saptamana viitoare fac un upgrade). Merge cuiva cu altdvb? Ce setari ar trebui sa fac in altdvb ca sa mearga si kioskurile?

10x din nou

Comment

Mie personal nu imi place MT nici cum arata si nici cum se misca ....
        Dar are avantajul asta ca mergeau Kioscurile numai cu el..
        Dar a aparut DVB dream care merge perfect si nu face figurile pe care le face Mt adica resetari neprevazute + ca astepti sa se miste o gramada de vreme etc etc

Comment

Lucianbl , pentru MyTheatre exista skinuri ... personal eu am vreo 10....

Apropo , DvbDream este MyTheatre cu alta palarie .... deci daca iti merge unul , obligatoriu trebuie sa iti mearga si celalalt.

Comment

Merge si cu Alt-dvb! Dupa o rescanare cu REPLACE in loc de UPDATE, merg kioskurile. Deci avem in sfarsit un program care sa le stie pe toate.

Comment

hehhe is niste conflicte in alt in functie de drivere dar cu 4.10 merge tot garantat

Comment

Working...
              X