PCHOME.RO

Collapse

probleme cu SS1

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

probleme cu SS1

Salut tuturor. Imi poate spune cineva ce s-a intamplat ? imagine cu macroblocuri pe orice sat si cu orice program DVB ,pierderi de semnal ,total aiurea.Cateodata isi revine . Poate fi LNB-ul ?Am SS1 rev. 1.6 . WinXP.... Multumesc .
    [email protected]
    SKYSTAR 1

re ss1

verifica toate conexiunile de la lnb pana la placa,refa atacurile "f" cu atentie si orienteaza bine antena.
    daca nici asa numerge poti incerca cu driverul 216 technisat,asta e ultimul care il stiu si la mine merge pe ss1-nexus

mult succes

Comment

Nu este aceasta problema. Am verificat toate conexiunile . De driver nu poate fi vorba pentru ca merge de un an cu acelasi driver ,pe care l-am si reinstalat. Ieri a mers toata ziua, cu doar o intrerupere . Am observat ca in general se blocheaza la programele cu polarizare verticala, dar uneori si orizontala. Dupa ce ma mai plimb printre programe isi revine , si din senin uneori. Ce poate sa fie ?
      [email protected]
      SKYSTAR 1

Comment

ce fel de lnb ai ?

Comment

Incearca cu alt LNB!

Comment

Salut tuturor. Am un LNB marca STRONG 0.6 db . Am sa incerc sa-l schimb. Multumesc pentru ajutor.

P.S. Stie cineva unde pot gasi un LNB mai serios pentru antena simetrica de 2 metri ?
            [email protected]
            SKYSTAR 1

Comment

timisoara la mondoplast invacom 0.3 flansa 1730000
              stima
              p.s. nu vreau sa fac publicitate. omul a intrebat, eu am raspuns

Comment

Salut tuturor !Multumesc mult !
                P.S. LNB-ul era de vina si mai mult cand era soare afara pe polarizare verticala .Am facut proba cu altul.
                [email protected]
                SKYSTAR 1

Comment

Working...
                X