PCHOME.RO

Collapse

HELP

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 0 (0 members and 0 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

HELP

Am placa SS2 V2:3,ultimul yanksee 1:09.2,si nu pot sa vad urmatoarele programe codate:Ned1,2,3,Rtl4,5,Vh1,Vh clasic,de pe Astra,Multivision de pe Hotbird,iar pe Hispasat portughezii nu se vad deloc,iar Digital+nu se vede dar am sonor pe toate programele.Ce pot sa fac?De asemenea as dori sa stiu daca Mpeg 4:2:2,poate fi decodat,si care ar fi solutia?Si o ultima rugaminte:cum se pot pune noi frecvente?Multumesc.
    pentru Fanta si Coca-cola;multumesc pentru toate informatiile de la voi;sinteti mari

Raspuns pentru toate intrebarile tale precum si pentru cele pe care inca nu le ai, gasesti la http://skystar2.pixelmedia.ro/forum/index.php.
    Este un forum romanesc specializat pe SkyStar 2.

Bafta,
    Rares

Comment

Pachetul olandez de pe astra este codat mai nou si nu se poate vedea.In ceea ce priveste Multivision-urile trebuie sa mai umbli la setari in special la ecm.Daca vrei poti sa-mi dai o adresa de mail sa-ti trimit o lista de canale pt Hotbird gata configurata si n-o sa mai ai nici un fel de probleme cu canalele de pe acest satelit.

Comment

@ovidiumarius
        scuze dar despre ce vb tu acolo?iata programele pe care eu le vad de pe acest provider(CANAL +)pe astra 19:NED1,NED2,NED3,NET5(n-am gresit...e NET si nu NED),SBS6,RTL4,RTL5,TMF,VERONICA/FOX KIDS,YORIN.

----------------------------
        numai bine!

Comment

Pentru canalele olandeze enumerate trebuie sa alegi ECM-ul pentru codarea in ****** din lista de ECM-uri.La ProgDVB clic-dreapta pe programul respectiv iar apoi dublu-clic pe unul din ECM-uri, prin inceracari.
          La D+ la o prima scanare apar ca programe radio, dupa care trebuie sa introduci VPID-ul manual (VPID=PCR).

Bafta

Comment

@nrares
            multumim pt link.ar fi fost super daca ar fi fost si bun(linkul).

Comment

Mea culpa !

Mea culpa,

Linkul corect este http://skystar2.pixelmedia.ro . Problema era ca eu sunt deja inregistrat pe forum si pe mine ma inregistreaza automat . Referitor la ECM, cea mai simpla solutie este sa bifezi in Yanksee Auto ECM si ai scapat de bifari si alte clickuri. .

Sa auzim de bine,
              Rares

PS. Orbital - la problema ta cu D+ solutia este noul ProgDVB unde s-a rezolvat bugul cu "empty VPID". vers. 4.31.2 Ar fi bine sa pui si ultima varianta de Yanksee.

Comment

Multumesc pentru ajutor.Totusi,cum editez alte frecvente,de ce nu se vede Cabo TV,si cum pot sa vad sistemul Mpeg 4:2:2?
                pentru Fanta si Coca-cola;multumesc pentru toate informatiile de la voi;sinteti mari

Comment

Working...
                X