PCHOME.RO

Collapse

help plzz

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

help plzz

sall all ,am o problema legata de o placa skystar1 care nu mi mai merge pe un sistem nou mai exact am o placa video geforce 6600gt am adus tot ce se putea aduce {drivere}si totul e ok mai putzin imaginea in prog dvb am imagine ca printun geam de la baie adica nu se prea vede aproape delok) dar in schimb sonorul merge bine mam tot jucat in device seting si iam dat overlay,auto si are mici schimbari mai mult de atita nu pot face adica nu mai stiu ce sa fac ma poate ajuta careva ...thxx

pare a fii ceva de la codecuri,
    da-i un search pe forum dupa codecuri pt. ss1

normal iti tre doar elecard si intervideo,
    mai incearca sa pui pe video render in optiunile video din ProgDvb poate mere asa

ichsehwaswasdunichtsiehst

Comment

deci..am pus pe ..de fapt era pe video render mam tot jucat pe acolo si acum merge imaginea bine dar numai cind e ecranul mic cit un pachet de tigari cind ii dau mai mare exact la fel merge adica prost de tot culmea e ca de inreg. inreg bine si pe full screen da de vazt in full screen nici vb curge imaginea ..alte sugestii? thxx

Comment

in mod hardware dezactiveaza "bob mode" si trebuie sa mearga ...
        f11

Comment

L-AM DEZACTIVAT SI NICI O SENZATZIE ce oare sa-i mai fac

Comment

mentionez ca in device seting in varianta auto si overlay nu se vede delok singura care merge e surface cu bob mode activat sau dezactivat dar numai in format mic cit un pachet de tigari.. cum il maresc se vede ca si cum teai uita printr-o sticla mata si se scurge imaginea uff..

Comment

chiar nu are nimeni placa geforce 6600gt si skystar sa stiu macar daca ii merge la cineva in config asta daca nu sami schimb placa video ...ca se pare ca nu e compatibila una cu alta ce sa fac

Comment

Working...
              X