PCHOME.RO

Collapse

Filme in HDTV pe Pro7 in martie si aprilie!

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

"Spider-Man" pe 13. martie
    "Panic Room" pe 26. martie
    "Der Anschlag" aprilie
    "Men in Black II" aprilie
    BBC-documentar "Supervolcano" aprilie
    -------------
    Transponder:
    Astra 19E
    11.4355 GHz
    vertical
    Dolby Digital 5.1
    22MS/s

Info: www.digitalfernsehen.de
    Dreambox 900 4K / Nvidea Shield StreamBox

Se prinde asa ceva? Intreb pt ca eu nu am reusit. Stau in Curtea de Arges, am un offset de 1.3, ss2 rev 2.3, montura hh, lnb 04.Mentionez ca pe Astra am o medie a semnalului de 75 % (D+).Celelalte HD merg (HD FORUM, EURO 1080, ASTRA HD) de pe Sirius respectiv Hotbird. Nu reusesc sa prind niiiiiiiiiimic pe Astra (HD evident).
    benix

Comment

22Mb/s
      de curiozitate.....cit are un film?

Comment

ciao, imi puteti spune pe ce frecventa se receptioneaza un post hdtv pe Hotbird? Thanks

Comment

am gasit pe 11013 H 27500 ceva teribil (aproxicirca 22Mb/s) cu zgomot puternic . Se vede intrerupt.

Comment

Este vorba despre HD FORUM / TF1. Daca te uitai putin aici nu te mai mirai:
            http://www.********.com/f2/viewtopic....r=asc&start=60
            benix

Comment

Transponder:
              Astra 19E
              11.4355 GHz
              vertical
              Dolby Digital 5.1
              22MS/s

In "traducere" ar insemna 11435500 / 22000/ v pentru Prog dvb?
              Intreb pentru ca pe aceasta frecventa intra un pachet unde este un singur canal video test si care in mod sigur nu este HD (720/5.. nu mai stiu exact). Sa ma corecteze cineva daca greses c.
              benix

Comment

Pro 7HD este online pt. filmul "SPIDERMAN".

---------------
                ASTRA 1F
                Transponder 16
                Frequenz : 11.4355 GHz
                Polarisation: vertikal
                Symbolrate : 22 MS/s QPSK
                FEC: 5/6
                Network ID: 0x0085
                Original Network ID: 0x0085
                Transport StreamID: 0x0006
                Service ID: 0x0292
                PMT PID: 0x0060
                Video PID: 0x00FF 1920x1080i, 50Hz
                PCR PID: 0x00FF
                Audio PID: 0x0103 Dolby Digital
                Service Name: ProSieben HD
                Service Provider: ProSiebenSat1
                Dreambox 900 4K / Nvidea Shield StreamBox

Comment

YEAH! YEAH! WE ARE WAITING FOR IT!
                  Stiti cumva daca pe HD va avea sonorul original sau tot dublat? Adica l-or fi dublat astia peste 5.1 original sau nu? (bine, ca nu era de dublat decat canalul de centru, probabil, ca acolo sunt vocile... n-ar fi fost chiar greu, dar poate ne vom bucura de el "original").

Comment

Suntem in 13 martie 2005... la ce ora e filmul?

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
                    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Comment

Am scanat acum 11.436V, 22000 (semnal foarte bun) si intr-adevar ESTE PRO7 HD!

Din pacate, nu intra pe tot ecranul

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
                      Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Comment

la 20:15 ora germaniei incepe spiderman
                        Antena 1.2 Al, LNB 0.3 db, Actuator 12', V-BOX II, Lazer, SS2, etc.

Comment

primele impresii
                          dezamagire
                          degeaba e transmis in 1920 rezolutzie de filmul e in maxim 1200...se vede exact la fel ca pe pro7 normal
                          intradevar se vede bomba promourile la filmele de pe hb

dar chestia foarte importanta e ca s-a facut primul pas
                          primul film transmis free in low HDTV

Comment

Daca la HD Forum aveam imagine cursiva, deci nu era sacadat ci doar periodic o intrerupere de o fractiune de secunda, pot spune ca la Pro7 abia se misca
                            In conditiile astea nici nu pot urmari...

Comment

Ocuparea procesorului mai mare se datoreaza si sunetului care la pro7 este dolby digital5.1.
                              Ciudat este faptul ca la mine pe ss1 cu un barton xp2500(1800mh) si filtre nvidia merge fbine cu o ocupare a procesorului in jur de 70%.
                              pe hd forum filtrele intervideo se comportau mai bine.
                              Oricum atit calitate video cit si cea audio este superioara transmisilor clasice ca sa zic asa
                              f11

Comment

Working...
                              X