PCHOME.RO

Collapse

Ajutor placa Hauppauge dvb Nova

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Ajutor placa Hauppauge dvb Nova

Cine m-ar putea ajuta am o placa dvb Nova cu Ci integrat, am cautat tot forumul si nu stiu cum as putea "imbunatatii" performantele lui! Ce s-ar potrivi la mine Altdvb..vad ca merge doar cu SS2..sau cam asa ceva,nu sunt nici un mare maestru....dar am bunavointa sa pricep repede!
    Ma poate ajuta cineva cu info mai in detail(ca pentru un novice)?
    Multumesc anticipat

progdvb si mytheatre

Pentru Hauppauge Nova foloseste Progdvb si Mytheatre , versiunile mai noi . Merg foarte bine si stabil . In rest aceeasi procedura ca la ss2 .
    Succes !

Comment

@Criss33m

Cum se comporta placa la semnale slabe?As fi si eu interesat de un Hauppauge.

Comment

Eu am un Nova-S Budget care imi pare ca este cam acelasi lucru cu premium card fara partea de decodare hardware, deci tuneru pare a fi acelasi... un tuner foarte bun dupa parerea mea. Ca o comparatie pe aceiasi antena (probe facute mai demult) pe SS2 nu prindeam prima fila 1-10 iar pe Nova-s Budget intrau stabil desi semnalu e foarte mic ... Parerea mea e ca Nova are un tuner bun desi nu am testat sr mici (nu o prea folosesc insa pot face ceva teste).

Comment

Merge super si pe sr mic , am probat pe amindoua , si pe cea cu ci si pe cea fara.
          Cel mai bine cu un MyTheatre mai nou.

Comment

Working...
          X