PCHOME.RO

Collapse

Placi DVB in RO

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Placi DVB in RO

Salutare!
    Tre sa cumpar unui tip o placa DVB.Vrea sa fie buna in decodare,sensibila(vrea transponderii slabi de pe astra si hotbird) si sa stie HDTV.Ce as putea gasii in RO?
    Eu m-am gandit la SS2 rev 2.3 (dar e cam slabuta la semnal) sau la un Hauppauge(dar nu prea am gasit in RO).Daca aveti si alte sugestii sau solutii ,ziceti.

ss1 1.5 dar aia se vede ca porcu hardware pe pc la rezolutzii mari...software merge fainutz exact ca ss2

Comment

Originally posted by ghettoman
      ss1 1.5 dar aia se vede ca porcu hardware pe pc la rezolutzii mari...software merge fainutz exact ca ss2
      Sa nu uitam totusi ca la ss1 iesirea tvout este perfecta ,daca te deranjeaza decodarea hardware(pe mine nu si nu am auzit pe cineva din utilizatorii placilor sa se plinga) potzi sa o folosesti software dar cu o ocupare a procesorului doar de 15-20% , merge bec HDTV si am scris intr-un post metoda ,se poate adapta o telecomanda direct pe ea, se pot vedea DVD urile pe aceeasi iesire TV out la o calitate ce intrece citeodata un DVD player ieftinica ...etc.
      Drept e ca pretul depaseste cu brio vreo 3 ss2
      f11

Comment

,,se pot vedea DVD urile pe aceeasi iesire TV out'' cu playerul de la progdvb,multidec sau trebuie instalat un soft special?thanks

Comment

Am reusit cu WatchTVPro dar numai sub XP ca sistem de oprare
          Sub win98 nu am reusit.
          f11

Comment

stie cineva ceva de placa asta?https://www.satshop.nl/catalog/produ...roducts_id=202
            Ma intereseaza in primul rand daca la semnal e la fel de buna ca SS1 fara CI(cel cu CI are tuner scurt).
            Si inca ceva:care este cea mai buna SS1 dintre rev 1.3 ,1.5 sau 1.6

Comment

Comment

@nolf2
                cu progdvb2.14 si 2.16 si merge cu amindoua
                Daca are cineva un key generator ptr 2.23 sau pentru o versiune mai mare de 2,20 as ramine dator
                @katherein
                Uitate aici: http://www.happysat.org/modules.php?name=FAQ si ai sa gasesti tot ce te intereseaza legat de placi DVB
                MARE ATENTZIE SS1 rev 1.6 nu "prinde" numai SR intre 12000-30000, cu patch 8000-30000
                Daca te intereseaza varianta LUX ia-ti un Nexus-s rev 2.2
                f11

Comment

@nolf2
                  am gresit =viteza= =>>watchTVpro 2.14 2.16 si bineintzeles tot pentru WatchTvpro caut un key generator sau un program gata patchuit.
                  f11

Comment

Comment

SS1 rev 1.6 are tuner scurt?daca da,e diferenta la sensibilitate intre el si celelalte revizii?

Comment

@katherein
                        Nu am vazut diferenta de sensibilitate intre tunerul la un ss1 rev 1.6 si cel al unui tuner la un nexus-s 2.2 dar repet ss1 rev1.6 nu receptioneaza SCPC!
                        f11

Comment

de unde ai cumparat nexus-s 2.2?

Comment

de asta nu stie nimeni nimic? https://www.satshop.nl/catalog/produ...roducts_id=202

SS1 cu CI

Comment

Working...
                            X