Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

A J U T O R !!!! probleme de receptie cu SS2 !!!!

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

A J U T O R !!!! probleme de receptie cu SS2 !!!!

! ORICE AJUTOR ESTE BINEVENIT !

ca incepator intampin multe probleme in a receptiona prog.TV cu un SS2 v:2.6 B ! ... sistemul pe care este instalata placa e un P4 la 2G, cu placa ASSUS, 128 ram, GForce 4 440 mmx 128 8x TVout, OS Win ME !

Am instalat placa + Driverul de la TecnicSat ( SyStar 2 v:4.14 + DV Viewer v:1.9 ) pina aici totul este OK

Acum incep problemele: - cind deckid DVB-ul imi spune (cannot setting TUNERSTATUS-wrong settings-eror: 90010115 !?!....... CUM & UNDE pot face setarea )... cind deckid TV4PCul (de la TecnicSAT) imi spune ca NU AM SEMNAL PE NICI UN PROGRAM ?

CE AS PUTEA FACE ?

Astept cu nerabdare o mina de ajutor fie pe mail ( [email protected] ) fie telefonic ( 0744.872.840 )..... sunt din BUCURESTI .... si oricind o intalnire va fi binevenita

STIMA & RESPECT
    ROMEO
    I' like RDI - foxy !

Exista sectiune dedicata subiectelor DVB sau Dreambox! Te rugam frumos sa postezi acolo!

Comment

...

LOL dirtyfreddie13 , you are a really blind man . Subiectul este postat pe DVB & Dreambox. Acum fox_01, din experienta stiu ca driverele 4.14 mai sunt folosite de firme gen EOL sau Netsystem, drivere care iti blocheaza placa. Tie iti trebuiesc driverele 4.22 de la Tehnisat sau poate 4.28 dar nu le recomand pe ultimele pt ca nu le-am incercat. Daca vrei sa le incerci treaba ta . Pentru deblocarea placii gasesti date pe http://www.skystar2.go.ro/howto/debl...locareass2.htm . Parerea mea e ca e blocata, dar nu te grabi sa ai incredere in asta si asigura-te mai intai ca ai placa blocata. Daca am avut dreptate anunta-ma si pe mine. Succes !

Comment

@drian

postul nu a fost la DVB & DREAMBOX ci a fost mutat ded pe RDI-ROMANA aici.

pentru problema ta eu zic sa verifici instalatia cu un receiver sa vezi daca iti merge instalatia. Pare ca nu ai semnal. Nu cred ca placa e blocata. Incearca cu drivere. ProgDVB sigur cere driverul 4.22 ca sa functioneze.

Comment

@drian

Nu vorbi in necunostinta de cauza! La momentul initial acest post a fost facut pe sectiunea RDI - Romana El a fost mutat ulterior de catre unul din moderatorii acestui forum

Eu am facut mutarea!
          Toate bune,
          007/Ro

Cit despre "nevazatori" .... ramin la acelasi "not too bad for a blind man"

Comment

pune driv 4.28 si ar trebui sa mearga.ss2 vine cu un disk de instalare pe care se gasesc drv4.28 ,nu inteleg de unde ai scos drv 4.14

Comment

Va multumesc tuturor ........

.... celor care a'ti contribuit cu sfaturi la rezolvarea problemei

ACUM MERGE ( dar numai prog free to air ) .

Imi cer scuze - si lui dirtyfreddie 13 - ptr postarea gresita ... deh asa sunt incepatorii

Am sa revin cu intrebari pe sectiunea DVB !

STIMA & RESPECT
              ROMEO
              I' like RDI - foxy !

Comment

...

OK , imi pare rau ca m-am grabit, dar m-a influentat si chestia aia cu blind man . Sper ca nu porti resentimente

Comment

@drian

E greu sa ma supere cineva ... cu atit mai mult sa port resentimente!

Toate cele bune si ...
                  ... multam' mult!

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                  THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                  X