un pic de ajutor

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

un pic de ajutor

am un ss2. de ex cand ma uit la un meci de fotbal, cand se misca imaginea se vede asa mai "amestecata", cred ca stiti la ce ma refer, dar nu gasesc cuvantul acum pe moment. 10x.
    Bravo J.

Ai probabil progDVB cu filtre grafice Elecard unde imaginea este interlaced.

Instaleaza alte filtre grafice si bifeaza optiunea de-interlaced . Daca mai continui cu interlaced ajungi sa iti cumperi ochelari de vedere in cateva luni ....

Comment

ok, si ce filtru trebuie sa pun ca sa se vada bine. acum am pus ceva parca cyberlink ii zice, si mi se pare ca nu prea mai se vede asa. 10x
      Bravo J.

Comment

si inca ceva: unde e optiunea asta de-interlaced, ca nu o gasesc ?
        Bravo J.

Comment

cyberlink

Comment

mai exact, unde trebuie sa dau ?
            Bravo J.

Comment

La proprietatile lui Cyberlink, treci de pe "Force weave" pe "Force bob"...

Comment

multumesc pt ajutor. se pare ca-i mai bine asa, nu te mai rupe la ochi.
                Bravo J.

Comment

Si mai poti incerca sa treci refresh-ul placii video pe 50 Hz (ca banuiesc ca dai afara pe TV prin TV-OUT-ul placii video)... s-ar putea sa mai constati inca o mica imbunatatire...

Comment

da, dau afara prin placa video la TV. o sa incerc si asta. 10x
                    Bravo J.

Comment

refresh-ul ti-l seteaza placavideo pt tv-out ..doar nu crezi ca merge pe TVu @85hz

Comment

Nu zau? Ia da-l tu pe 85 Hz si vezi ce frumos face TV-ul! Auzi, il seteaza placa singura... Tot ce face e sa ti-l treaca pe limita cea mai de jos pe care o stie ea, 60 Hz, atunci cand o treci pe TV, dar daca ii dai tu 75 Hz, asa ti-l lasa! 50 Hz trebuie introdus manual ca "noua valoare" si apoi "aplicata". Vorbesc aici de placile N-vidia!

Comment

Working...
                        X