PCHOME.RO

Collapse

SkyStar2/ProgDVB

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

SkyStar2/ProgDVB

Unde anume e greseala ? Sau poate nu procedez eu corect!?
    Nu reusesc sa deschid D+ si SkyIt. Am introdus noile plugins ale lui Mach1, imi apar de altfel in Plugins: krasnal.dll , seca2, yanksee, conax.
    Am incercat sa le deactivez , sa le activez pe rind , sa inchid si sa deschid ProgDVB.Nimic . Toate FTA -urile merg ; merge deasemenea ****** si viaccess. ProgDVB este 4.47.3 iar ca driver am 4.30 de la Technisat.
    Pe toti satelitii am semnal mai mare de 90%. Deci asta nu este problema.
    Poate cineva sa ma ajute?
    Multumesc!

Incarca in directorul PROGDVB S2emu 1.12 cu toate fisierele aferente (le gasesti la http://dvb.lv/index.php). Poti sa incarci acolo si CAPI 07 si ultimul softcam.key. Trebuie sa mearga. Succes.
    DreamBox DM 7000S/4, SS2, Kathy UFS 910, 1.2m Al, H-H, INVACOM 0.3 dB.

Comment

Mach1 unu face plugin-uri! Eventual face fisiere cu chei pentru diferite emulatoare!
      Pentru S2emu verifica sa ai in radacina programului Progdvb (C:/ProgDVB/...) fisierul SoftCam.Key actualizat!
      Pentru plugin-ul Capi 0.7 ar trebui sa mai ai un fisier Key.bin de asemenea in acelasi loc cu SoftCam.Key (ai grija si la ortografie)
      Ca sa deschizi Seca2 ar mai trebui sa ai si tablelele hash si fisierele EEP, Ram si Rom de tipul bin.
      Dar toate astea le gasesti in arhive de genul S2emu_1.1_full

Comment

Mersi mult , aveam inainte totul in ProgDVB dar se pare ca nu era versiunea actualizata!

Comment

Working...
        X