Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Cum vad nivelul pe SS2 cand trebuie sa mut antena?

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Cum vad nivelul pe SS2 cand trebuie sa mut antena?

Exista vreo modalitate sa vad nivelul, ca atunci cand ai un SatFinder, cand caut un satelit cu SS2 si daca da, cum se face?
    E foarte nashpa sa nu poti face chestia asta pe care orice receptor stand-alone o face?
    Eu sunt novice , asa ca nu dati cu parul!
    Eu sunt electrotehnician si ati vazut ca un coleg de breasla din Italia a spart buza targului
    (dupa postul lui Dr. Grozea -> medic sau doctor in stiinte inalte? Chiar, este unul si acelasi cu "STIRISTUL" de la Softnews? Daca da, respecte! Daca nu, respecte mele.

Multumesc, in avans!

in server4pc icoana rotunda si verde din bara de jos ai status ,acolo poti seta pe manual seting frecv si toate datele unui transponder de pe satelitul pe care il cauti.cand intra semnal iti arata la signal quality

Comment

Multumesc, dar esantionarea este destul de rara si percuteaza greu. Trebuie sa o iau din aproape in aproape. Credam ca se poate si altfel!
      Am citit pe undeva, dar nu mai retin pe unde, ca exista un plug... care permite sa setezi intervalul de esantionare!

Atunci nu aveam placa...

Comment

incearca mytheatre, parce ca indica mult mai repede.

Comment

Am gasit! Urraaaa! Ma apuc sa vad cum merge! Poate vad si eu Hispasatul...

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
          THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
          X