PCHOME.RO

Collapse

SS2 - care e cea mai buna?

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

SS2 - care e cea mai buna?

Salut!

Eu sunt un newbie in ale satelitilor dar sunt dispus sa invat.
    Va rog, ajutati-ma sa aleg si eu o skystar 2...

Pana la coada, care e mai buna 2.3, 2.6b sau 2.6c?
    Ma scuzati ca poate s-a mai discutat dar nu s-a tras nici-o concluzie...

Si stie cineva vreun magazin (nu prea agreez cumparaturile online ca nu mai ai de unde sa-i iei daca se strica) in Bucuresti?

2.3 sau 2.6 Daca ai citit post-urile mai vechi sigur ti-ai dat seama de partile bune si de cele mai putin bune ale fiecarei revizii.

Comment

Eu "votez" pentru 2.3

Comment

v 2.3
        2.300.000 lei

Comment

Si eu votez 2.3 care mi se pare mai buna la tuner si mai stie si AutoSR (vezi aplicatia BlindScan facuta de Altx). Dar 2.6 exista deja si in varianta cu telecomanda numai sa stii sa ti-o configurezi cu aplicatia care o folosesti...

Comment

multumesc foarte mult.
            alte locuri de unde se poate cumpara, in afara de magazinul de pe soseaua alexandriei stiti? pt bucuresti.

multam mult.

Comment

@alx cred ca cel mai in masura sa iti raspunda la intrebarea asta grea e maestrul in placi dvb domnul @onyx

il poti contacta pe pm sau pe chatul oficial rdi

p.s. prietenii stiu de ce

Decat sarac si bolnav mai bine bogat si sanatos

Comment

faci misto de mine... ca nu am citit forumul indeajuns...
                sa stii ca incerc si eu sa citesc si sa caut inainte de a intreba ceva - sunt membru "master" pe alte forumuri cu o cu totul alta destinatie dar daca ai incerca si tu sa gasesti o informatie actualizata si "sigura" ai fi surprins ca este extrem de greu.
                dupa ce ma edific in privinta informatiilor care-mi trebuie, am sa postez un mesaj prin care am sa spun: gata, am inteles, puteti sa stergeti topicul.

oricum, multumesc de ajutor pana aici iar pe onyx, ma mai gandesc daca am sa-l contactez...

Comment

Du-te shi ia 2.6c de la Satelit 2000 pe bdul ferdinand, e vreo 2,6 milioane. 2.3 e mai slaba shi ca tuner shi se incalzeshte mai tare.

Comment

Originally posted by tutu
                    Du-te shi ia 2.6c de la Satelit 2000 pe bdul ferdinand, e vreo 2,6 milioane. 2.3 e mai slaba shi ca tuner shi se incalzeshte mai tare.
                    Code:
                    o fii, dar 2.6 nu stie blindscan...

ichsehwaswasdunichtsiehst

Comment

am luat 2.3 de la mondoplast cu.... 2.029.000 lei.
                      da' astia inventeaza un nou tip de bulk - fara cd, drivere, anything, mai aveau putin si nici cutie nu-mi dadeau...
                      ca sa ma oftic, ce e blindscanul? o sa ma umple de fericire expertii...

Comment

Blindscan e un mare rahat care nu iti foloseshte la nimic, ai greshit ca ai luat 2.3 dar ma rog, problema ta

Comment

Felicitari pentru 2.3 , alx

Despre BlindScan aflii aici : http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=33935

CD-ul original nu iti foloseste la nimic , contine drivere ... sa zicem nepotrivite , 4.14 , si un soft shareware de 2 lei .
                          CD-ul meu este undeva in garaj , in cutia cu lucruri vechi si nefolositoare , deci .... nici o pierdere .

Comment

Ai facut o alegere buna. REV 2.3. Se incalzeste putin mai tare dar se rezolva cu un cooler de placa grafica.In rest, tuner mai sensibil, auto S.R.( AI SA VEZI CA-TI FOLOSESTE). Cat despre CD si alte cele ... n-are rost sa plangi - nefgolositoare, cum a spus si *********.
                            Sa o folosesti sanatos!
                            benix

Comment

Danke shohonen. Nu-mi fac pb ca se incinge mai mult ca oricum calc sta deschis si un pic de caldurica, acuma iarna, nu strica. se incinge chiar asa de tare incat TREBUIE sa-i pun cooler sau asta se pune doar asa, de protectie...

Comment

Working...
                              X