Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Cam Digi in placa DVB

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Cam Digi in placa DVB

Salutare,

Stiu ca in mod normal placile DVB nu sunt compatibile cu CAM-urile CI+. Totusi mi se pare interesant ca am inceput sa vad din ce in ce mai multe discutii pe forumuri gen tvheadend cum ca ar aparea drivere si support pentru CAM-uri CI+. Drept urmare as vrea sa va intreb daca a incercat cineva un CAM de la Digi intr-o placa si daca a functionat. Daca da as aprecia extrem de mult daca puteti sa impartasiti modelul placii si tipul de CAM folosit.

Multumesc mult!

Stiu ca a incercat Satelescu cu TBS6590 , citeste review-ul aici - https://www.rdi-board.com/forum/rece...-ci-pci-e-card
    Din pacate pentru windows nu a reusit sa deschida cu cam-ul CI+ de la rcs , il citez -
    Fireste c-am incercat de asemnenea sa fac teste cu Smart CAM-ul CI+ de la Digi TV pentru decodarea programelor codate transmise pe cablu prin placa TBS6590.Orice incercare de-a folosi acest tip CAM s-a soldat cu un esec.Am aflat ulterior de la producator ca placa 6590 n-are suport pentru CI+ pe Windows
    Din aceasta cauza si eu stau cam in dubii vis-a-vis de acest model de placa de receptive combo pentru pc
    nirolf likes this.

Comment

mersi xyzcv. citisem si eu thread-ul respectiv. ma gandeam ca a a incercat cineva pe linux. ce mai pot si as vrea sa incerc e sa folosesc tunerele pe de duo2 prin minisatip compilat cu CI support si sa vad daca mi le vede tvheadend. dar asta e pentru alta sectiunea a forumului.

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
      THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
      X