SS1 problema multivision

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

SS1 problema multivision

Am o problema in sensul ca nu pot vedea multivisionul cu nici un fel de program si nu stiu care este cauza. Problema este ca nici macar nu am semnal.

multivision 1-7 , hotbird 11662 V 27500, semnal f puternic
    ce antena ai?
    pe alte frecventze ai semnal?
    in ce zona a tzarii te afli?
    ai avut vreodata semnal pe multivision?

daca esti din romania, bucuresti mai ales, ar fi trebuit sa ai semnal si cu o antena de 1.2
    nu cumva antena nu e bine reglata?

Comment

Verifica antena daca este bine reglata.
      Daca antena este bine reglata verifica daca pe canalele afalate sub 11700 MHz ai probleme. Daca ai probleme pe canalele sub 11700 vezi daca lnb-ul tau merge pe SS, nu toate tipurile de lnb pot fi comandate corect de SS (ex: lnb Alps).

Comment

Cred ca este problema lnb-ului+ss1, pt. ca atunci cand folosesc receptorul strong4400 cu aceeasi antena (1,8m la Craiova), merge multivisionul fara probleme.
        Cu multumiri!

Comment

Welcome in club!

Am postat aceasta problema ... cred ca acum un an pentru prima oara Si nici acum nu sunt lamurit de ce NUMAI pe Multivision 1-7 de pa Hotbird 13E nu am semnal pe SS1!

Comment

Si totusi ....
            Tocmai am inlocuit LNB-ul (ALPS) cu un Invacom (care e super!) si problema cu Multivision s-a rezolvat! Concluzia care o trag este ca SS1 rev. 1.05 este doar 99% compatibila cu LNB-ul ALPS!

Comment

Working...
            X