ajutor tv sport

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

ajutor tv sport

Am Skystar 1, am prog DVB 4.23 si am o problema cu pachetul romanesc pe sirius, nu va nici-un program, tv sport,realitatea sau atomic,am citit in forum ca de vina sunt datele introduse gresit si ca ar trebui sa le introduc manual, dar tot nu merge nimic, poate cineva sa-mi dea aceste date :PMT,VIDEO,PCR,ECM,SID,TID,NIT.
    multumesc anticipat

12.697V, SR 14685 , Fec3/4 aceleasi pentru toate cele 4 programe si,
    Realitatea:Sid=1, Nit=1210, Tid=5001, Vpid=1160, Apid=1120,PMT=5001
    Etno Sid=2, Nit=1210, Tid=5001, Vpid=1260, Apid=1220, PMT=5002
    Atomic Sid=3, Nit=1210, Tid=5001, Vpid=1360, Apid=1320, PMT=5003
    TV Sport Sid=7, Nit=1210, Tid=5001, Vpid=1907, Apid=1911, PMT=5007

Bafta!
    [/u]

Comment

Salut !

Lista transponderilor pe care tzi-o da ProgDVB este de multe ori veche ...
      Aici potzi descarca listele noi ... http://joshyfun.topcities.com/transponders/index.html
      Daca un transponder exista si nu este in lista ta, il potzi adauga shi manual ...

Bafta,
      zumeo

Comment

va multumesc pentru ajutor, acum se vede o bucata de imagine dar este suprapusa cu imaginile ultimului canal deschis, cred ca este o problema a placii mele, acelasi lucru patesc si cu toate programele transponderului GlobeCast pe Hotbird (euronews), imaginea si sunetul sunt sacadate si cu intreruperi.....
        multumesc inca o data

Comment

parerea mea este ca e de la codecuri.incearca cu elecardul.nvidia la unele programe pune ori o linie ori se vede dublu ori mai baga un chip shi dale cy la fel.
          dezactiveaza tot shi lasa numai video render.

Comment

salut,

problema ta consta in faptul ca nu ai suficient semnal pe transponder-ul respectiv, eu am mari probleme cu pachetul asta cu antena de 1,4!

Nu au avut destui banii cei de la rosal sa treaca si ei pe un spot european!
            bye

Comment

Working...
            X