D+,Sky on DVB Cards

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

D+,Sky on DVB Cards

D+,Sky on DVB Cards
    Kako ubaciti key da radi sky, i d+ za dvb cards?
    Vrlo lako prvo treba skinuti proemu i zatim ukucati 4443sdf7y6 i to je to
    Stie careva ce inseamna?Nu stiu cum sa traduc acest text,daca am incurcat pe aici cu el imi cer scuze.

pina nu anunta vre'un zeu al multidecurilor ca mere-nu mere !

cine e ala? mars+vlinders
    undei? pe DVBN

Fragen über Fragen ?

ichsehwaswasdunichtsiehst

Comment

Link-ul este: http://dvb-upload.com/index.php?acti...load&pid=19679 , reprezentind un soft produs de o echipa poloneza. Practic un dll care va inlocui, pentru moment, s2emu. Ceea ce postez sunt rezultatele unei prime testari, pe hotbird, unde merg atit sky cit shi cyfra. Scoateti s2emu shi introduceti cele 2 fisiere, cel de chei shi dll-ul in directorul progdvb (l-am testat, de o jumatate de ora, deocamdata numai pe progdvb). Daca cineva face progrese cu analiza, sa posteze in continuare!

Comment

pe www.dvbsoft.net se lauda lumea ca merge seca2 asta da veste!
        verific imediat!
        Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
        Optibox Spider HD
        HSS-7160NA (DigiTV)
        90E - 34,5V

Comment

pe dvbn cica mere...

ciao
          whitesnake.com

Comment

testat
            cyfra = ok
            Sky it ok
            CSD stil black

Comment

Merge cifra+ si sky italia Testat
              Multa prostie pe pamantul romanesc.....

Comment

Ba, voi citizi posturile, sau nu?

Comment

Bun, deci este o testare functionala sau mai trebuie ceva materiale?

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
                  Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Comment

@adipopa verifica-ti ECM-urile
                    la mine pe ce am semnal imi deschide. din pacate sunt cam putine, dar asta e problema antenei mele nu a plugin-ului.
                    @rz + poti incerca linistit merge.

nu e cine stie ce dar ... decit ecrane negre ....

Comment

s-a facut lumina
                      Sky channels & Cyfra+ & D+ toate sunt OK!
                      Sa vedem doar cit tine!

Comment

DA!
                        Confirm si eu pe spanioli 19E
                        La 13E nu prea am semnal dar incerc maine, cand am semnal intre anumite ore
                        Deci, s-a facut din nou lumina!

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
                        Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Comment

@Adrian:rescaneza dle transponderele (sau intreg satelitul).
                          Merge si impreuna cu s2emu activ.

Comment

duminica pe la prinz a mai aparut o varianta de luminat ecranul cu skyit, d+ si cyfra. pe multidec cineva a postat solutia cu WCE+PMCAM+un cablu intre porturile seriale ale calculatorului.... si merge foarte bine.
                            Mai este o varianta pe happysat cu ss2 sub linux, folosin un newcamd modificat de rifleman... sper sa reusesc si cu ea...
                            Offset 1.2 Al + HH Strong2100; SS2 ; DM 500S; Nokia Dbox2 2*I; Offset 0.9 DigiTV 2 x HSS-1160NA; clona 800HD, Yamaha TDM850.

Comment

Confirm sky si cyfra+ , n-am reusit nimic din D+. Care ati reusit explicati-mi la mine de ce nu merge. Am scanat si rescanat totul
                              offset 90 Al Hispasat, offset 1.30 Al, SS2, invacom alb, Dream500, Act 18'', VBoxII

Comment

Working...
                              X