PCHOME.RO

Collapse

Probleme laptop cu SS2 USB

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Probleme laptop cu SS2 USB

M-am hotarat si mi-am luat un laptop (Mobile Intel Pentium 4 HT, Frecventa procesor (MHz): 2800 ; Tip display: TFT WXGA+; Diagonala LCD (inch): 15.4 ; Chipset video: ATI Mobility Radeon 9700 PRO; Capacitate memorie video (MB): 128; Capacitate HDD:60; Memorie RAM standard (Mb): 512 DDR; Unitati citire/scriere: DVD±RW±R DualLayer) si l-am imperecheat cu SS2 USB.
    Am instalat AltDvb-ul si toate filtrele grafice, driverul 4.2.11 (totul pe sistem de operare XP Home) si nu vede nimic.
    Pe desktop imi functioneaza totul OK! (AltDvb si ProgDvb) de cand au aparut si m-am straduit sa fac aceleasi setari, dar degeaba.
    Ma puteti ajuta cu sugestii?
    Eventual Altxro?
    Multumesc anticipat
    Sa auzim numai de bine!
    2 x 1,2m/offset+offset 0,85 si de 0,6m; ProLink/USB+SS2+SS2/USB; Strong 4400 cu Via+Irdeto1.06; Humax F1 FTA; 2 x Hyundai Digitv.
    TOTUL se plateste !

Salut,
    Incearca si ultima versiune de ProgDVB
    http://www.progdvb.com
    Eventual cu yankse; nu cu s2emu, ca ala face cateodata probleme.
    Multumesc,
    Scorpio

VU+ Solo 2/ parabola 1,8m / offset 1.85m / Bucuresti

Comment

Am sa incerc si cu ProgDvb, dar as vrea sa folosesc daca pot, doar AltDvb-ul.
      Alta problema este ca nu vede nimic, nu ca nu decripteaza.
      Yankse sau s2emu are mai putina importanta.
      Daca ar vedea ceva, cat de cat, as putea apoi testa ce si cu cine.
      Multumesc pentru sugestie!
      Sa auzim numai de bine!
      2 x 1,2m/offset+offset 0,85 si de 0,6m; ProLink/USB+SS2+SS2/USB; Strong 4400 cu Via+Irdeto1.06; Humax F1 FTA; 2 x Hyundai Digitv.
      TOTUL se plateste !

Comment

Problema e de la HyperThreading In Alt-DVB e foarte simplu de rezolvat dar nu am avut pana acu' 3 saptamani procesor cu HT...Poate reusesc in seara asta sa-l modific si iti trimit un update pe mail !

Comment

Multumesc mult Altxro
          O ultima rugaminte. Adresa de e-mail cu care sunt inregistrat pe RDI este de la servici. Pana luni nu mai merg acolo, asa ca daca esti asa de bun trimite-mi mesajul la "[email protected]"
          Multumesc si raman vesnic dator!
          Sa auzim numai de bine!
          TOTUL se plateste !

Comment

man
            vezi ca exista un programel cu care potzi opri hyperu pentru o aplicatzie
            la ceva turci am dat peste el.
            de nu reuseste altx azi cautal ala uniproc.exe parca ii zice

Comment

Multumesc "ghettoman", asa am sa fac, dar astept raspunsul lui "Altxro"care nu m-a lasat balta niciodata!
              Sa auzim numai de bine!
              P.S.
              Sunt si foarte curios daca a mai incercat aceasta varianta de receptie satelitara cineva si mai ales cu se comporta ss2/USB.
              Personal, am facut aceasta investitie (nici nu merita sa mai pun la socoteala offset-ul de 0,60m si lnb-ul) pentru a realiza o instalatie "mobila", pe rulota sau microbus.
              Si cand ma gandesc ca exista un "iubitor" al a celor ce folosesc ss2 si al acestei sectiuni, care ne face "milogi" si "saraci".
              Cel putin sper ca pasiunea mea pentru acest subiect nu poate fi pusa la indoiala!
              Multumesc iarasi si pentru rabdarea de a-mi citi mesajul!
              Sa auzim numai de bine!
              TOTUL se plateste !

Comment

Message sent to oriana (at) xclusiv.ro

Don'Fanel ..nu merita sa-ti bati capul cu "iubitorii" sectiunii DVB.Pasiunea e pentru sufletul tau ..ce-ti pasa de parerea lor !?!
                Eu cred ca nu conteaza device-ul pe care-l folosesti pentru receptie...ci ce poti face cu el

Comment

Multumesc pentru ajutor si pentru intelegere!
                  Promt, eficient, dragut.....si Altxro
                  Sa auzim numai de bine!
                  TOTUL se plateste !

Comment

De mult am citit ca Pentium-ul HT face probleme utilizatorilor de MyTeatre Eu fiind fan AMD nu am pentium ..s-ar putea sa fie de la HT

„…acest delir, această lume nebună a gadgeturilor, a fetişurilor care încearcă fiecare să imprime eternităţii o valoare şi să facă dovada unei mîntuiri prin lucruri şi a lipsei mîntuirii prin har.“ - JEAN BAUDRILLARD ¶Root is a state of mind¶

Comment

@nanok
                      MyTheatre nu are nici o problema cu HT-ul, SS2-ul in schimb se pare ca are probleme majore. Chiar Saar are p4 cu HT si nova-ci...

Comment

eu am compaq nx9005 procesor AMD si ss2 usb
                        si imi merge bine mytheatre
                        cind am ce sa vad bineinteles

Comment

la ora 20.00 m-am bucurat ca a aparut un s2emu si cind sa vad ceva, la ora asta pauza

Comment

imi merge tps dar polsat nu

Comment

Multumesc la toata lumea!
                              Am rezolvat!
                              Merge laptop-ul cu AltDvb: deschide FTA si tot ce mai merge cu s2emu si Yankse (la fel si ProgDvb-ul).
                              Sa auzim numai de bine!
                              TOTUL se plateste !

Comment

Working...
                              X