PCHOME.RO

Collapse

ProgDVB - Subtitrari

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

ProgDVB - Subtitrari

Sal. Am o problema: nu am subtitrari la nici un canal sub ProgDVB, si nici la DVB Dream. Ce sa fac? De unde vine eroarea? Am instalat modulul subtitrari, am setat sa citeasca subtitrarile la Channel Properties etc. Am nevoie de inca ceva? DirectVobSub sau ceva?

in progdvb, la audio&video selecteaza graph elecard cu VMR
    sant convins ca merge si cu alte filtre

Comment

la audio&video selecteaza vmr(need winxp) . apoi o sa iti mearga sigur. cel putin la mine merge . bafta !
      Bravo J.

Comment

mersi pt. raspuns, peste 2 ore o sa incerc.

Comment

ce-ai facut mr ? ai reusit ?
          Bravo J.

Comment

Da. ai avut dreptate. Acum am alta problema: pe unele canale, cu setarile de baza si cu setari alternative (Cyberlink, Nvidia) imaginea nu merge corect, faci erori cu macroblocuri, chiar cand am semnal de 80%. De exemplu pe HotBird cu Cartoon, cu RTL, cu NBC. Repet: am semnal 80%. Pana acum nu mi-a facut. De ce? Am incercat sa schimb codecul folosit de pe Elcard pe Cyberlink si pe Nvidia dar tot nimic. Tot face erori. Asa erori imi face la alte canale numai cand am semnal 38-40%, si atunci nici nu ma mir din cauza puterii semnalului. Insa daca am 80 % ... Imi merg canale cu 50% semnal, fara macroblocuri ...

Oricum: mersi pentru ajutor, asa invat si eu

Comment

Incearca sa-ti faci singur un graph, nu e deloc complicat si poti sa inserezi exact ce filtre vrei si in multe combinatii. De ex. Cyberlink 5 video cu Intervideo FX audio si cu projekt IGI pt subtitrari
              Mai poti sa mai incerci Cyberlink 6 sau ATI Cyberlink. Nu uita sa bifezi la Cyberlink "use hardware accelerator" si "force bob"
              Bafta!

Comment

Mda. La sata ma gandesc de cateva zile. Undeva un tutorial? Si cum inregistrez *.ax-ul pe care fac, ca sa-l folosesc?

Comment

Filtrele le inregistrezi asa regsvr32 /s *.ax, dar se inregistreaza de catre programele care le folosesc. De exemplu:
                  Cyberlink 5 si 6 - PowerDVD
                  Intervideo - Intervideo XPack
                  ATI Cyberlink - ATI DVD Decoder

Comment

Working...
                  X