Transponder finder

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Transponder finder

Hi All!

Functioneaza bine la cineva?

Depinde ce vrei sa faci cu el. Da pe PM o adresa de mail si iti pot trimite un transponder finder care functioneaza (dar doar pe SS2 v2.3!).

Comment

Ce anume ai putea face cu un transponder finder
      Si la mine merge dar cateodata nu gasaste SR.

Comment

Cel putin doua lucruri:

- sa generezi o lista de transpondere pentru programe gen altdvb, progdvb etc.

- feedhunting

In primul caz poti folosi orice placa DVB / aplicatie (viteza nu e esentiala). In al doilea caz, insa, ai nevoie de v2.3 care are auto-sr. Insa si asta e buna doar pt. SR-uri mai mari de 4000 (cel putin in cazul meu nu detecteaza feeduri cu sr mai mici). Pentru sr mai mic trebuie sa ai o lista cu feedurile si sa te duci la sigur sau sa folosesti brute-force, incercand toate sr-urile posibile (luate dintr-o lista).

Ce am oferit eu nu e TF-ul lui BxS, e o aplicatie dezvoltata in-house din care functioneaza partea de scanare (inclusiv cu repartitia grafica a transponderilor gasiti - se poate realiza o mica animatie cu aparitia/disparitia lor in timp). In final app va avea mai multe facilitati decat simpla scanare dar pe moment e on-hold din lipsa de timp

Comment

Am 2.6c, cateodata gaseste si la mine SR, dar din pacate numai cateodata.

Comment

Din pacate cu 2.6c nu poti gasi repede transponderii daca nu stii SR-ul lor.

Comment

Eu iti recomand Fast Sat Finder pe care il iei de aici

Este foarte rapid si arata cam asa :

[img]http://*********.idilis.ro/fast.gif[/img]

Comment

exista varianta si pentru ss1? multam,nirolf

Comment

In threadul acesta se vorbea doar despre SS2 .
                  noroc.*********

Comment

da,am priceput de la inceput ca se vorbea despre ss2.ideea in sine fiind interesanta si fiind posesor al unei placi ss1 as dori sa stiu daca exista asa ceva si pentru placa mea.nu cred ca ar trebui sa deschid un nou topic pe aceeasi tema referitor la ss1.noroc,nirolf

Comment

progfinder

Aplicatia care se poate folosi la placa ss1 se numeste Progfinder II si o puteti lua de aici http://scaistar.altervista.org/ de la sectiunea download.

Comment

multam,nirolf

Comment

Si e ca naiba

Comment

Working...
                          X