PCHOME.RO

Collapse

2 intrebari despre compatibilitatile ss2

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

2 intrebari despre compatibilitatile ss2

1.se pot instala 2 ss2 pe acelasi calc in winXP ( sau alte win-->2000 am "auzit" ca ar merge ) si sa rulezi 2 sesiuni progDVB simultan ( respectiv sa inregistrezi din 2 aplicatii simultan ) ?

2.modulele diseq care comuta intre 2 sau 4 lnb - uri sunt compatibile cu ss2 + progDVB ?
    tot legat de diseq ,am auzit pareri diferite legate de caderea de semnal ( pe unele tranpondere sunt la limita cu semnalul --> sky italia si chiar si altele ) ,uni spun ca e din cauza modulului diseq ,alti spun ca de vina ar fi doar reglarea celui deal 2lea lnb ( de ex : astra 19e + hotB13e -->reglez la maxim antena pentru hotB13e , dar pe astra voi avea o cadere de semnal -->destul de logic ) ,si ca modulul diseq nar cauza in sine nici o cadere de semnal.

multumesc anticipat

P.S. : am incercat anu trecut sa instalez 2 ss2 pe acelasi calc ,in winXP dar na iesit nimic practic ( daca bine tin minte la driveri au aparut ceva probleme pe care leam rezolvat dupa reinstalari repetate si schimbare de ip ,dupa care am incercat sa rulez 2 sesiuni progDVB simultan dar na mers )

iti trebuie un ss1 si un ss2

Comment

Working...
    X