Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

AstroMeta USB Dongle DVB-T/T2/C+FM+DAB

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

AstroMeta USB Dongle DVB-T/T2/C+FM+DAB

Salut,stie cineva daca este compatibil cu Vu+ zero?
    Multumesc anticipat.

Salut , detin si eu acest tv tuner si cu aplicatia lui functioneaza ok
    Insa detin si un tv tuner de satelit si am instalat aplicatia ProgDVB , aplicatia imi vede ambele tv tunere
    Pe satelit nu a fost prb cu receptionarea/memorarea prg tv , insa pt receptia/memorarea prg dvb-c cu acest tv tuner am prb , fiindca nu am nimic ce sa selectez la - Multiplecs - Region - vezi foto/link alaturat - https://postimg.cc/Mn7fV7rF
    Stie careva dintre voi ce fisiere trebuiesc copiate din aplicatia tv tunerului acesta si apoi in progdvb sau cum pot rezolva aceasta situatie pt a numai fi nevoit sa folosesc/deschid doua aplicatii in functie de ce doresc sa vad

Comment

Chiar NU sa lovit cineva de o situatie ca a mea -
      Imi vine peste mana sa deschid aplicatia dedicata pt fiecare tv tuner in parte
      Sau macar spuneti-mi daca exista vreun alt soft care sa functioneze cu ambele tv tunere
      - AstroMeta pe partea de dvb-c
      - Medion CTX-1924 pe partea de dvb-s/s2

Comment

Cu DVBViewer poti seta N tunere pe liste diferite.

Comment

In afara de asta , fiindca am incercat mai multe versiuni si antivirusul nu ma lasa , iar ca sa dezactivez antivirusul pt el........
          Idea este ca e recunoscut si de ProgDVB , dar ii lipsesc niste fisiere pt dvb-c

Comment

De ce so dezactivezi antivirusul pentru el? Programul costa 15 euro si merita cu varf si indesat. Da na fiecare face cum crede.

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
            THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
            X