AstroMeta USB Dongle DVB-T/T2/C+FM+DAB

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

AstroMeta USB Dongle DVB-T/T2/C+FM+DAB

Salut,stie cineva daca este compatibil cu Vu+ zero?
    Multumesc anticipat.

Salut , detin si eu acest tv tuner si cu aplicatia lui functioneaza ok
    Insa detin si un tv tuner de satelit si am instalat aplicatia ProgDVB , aplicatia imi vede ambele tv tunere
    Pe satelit nu a fost prb cu receptionarea/memorarea prg tv , insa pt receptia/memorarea prg dvb-c cu acest tv tuner am prb , fiindca nu am nimic ce sa selectez la - Multiplecs - Region - vezi foto/link alaturat - https://postimg.cc/Mn7fV7rF
    Stie careva dintre voi ce fisiere trebuiesc copiate din aplicatia tv tunerului acesta si apoi in progdvb sau cum pot rezolva aceasta situatie pt a numai fi nevoit sa folosesc/deschid doua aplicatii in functie de ce doresc sa vad

Comment

Chiar NU sa lovit cineva de o situatie ca a mea -
      Imi vine peste mana sa deschid aplicatia dedicata pt fiecare tv tuner in parte
      Sau macar spuneti-mi daca exista vreun alt soft care sa functioneze cu ambele tv tunere
      - AstroMeta pe partea de dvb-c
      - Medion CTX-1924 pe partea de dvb-s/s2

Comment

Cu DVBViewer poti seta N tunere pe liste diferite.

Comment

In afara de asta , fiindca am incercat mai multe versiuni si antivirusul nu ma lasa , iar ca sa dezactivez antivirusul pt el........
          Idea este ca e recunoscut si de ProgDVB , dar ii lipsesc niste fisiere pt dvb-c

Comment

De ce so dezactivezi antivirusul pentru el? Programul costa 15 euro si merita cu varf si indesat. Da na fiecare face cum crede.

Comment

Working...
            X