Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

SS1 cateva probleme/help

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

SS1 cateva probleme/help

Am un ss1 cu care nu reusesc sa vad programe in viaccess/tps, desi cheile sunt actualizate aproape in fiecare zi
    Folosesc multidec 9.2. Ceva sugestii

Tot la ss1 m-am trezit peste noapte ca nu mai merge iesirea video si am incercat schema cu cablul de la J2 dar de geaba apare ceva pe televizor dar desincronizat, am verificat si setarile din registri si este activata iesirea video dar degeaba.

Ceva sfaturi?
    500+7020+8000
    www.bridalevents.ro
    www.lebada.ro

1. Vezi setarile de la "program parameter" (fereastra cu 'channel settings'). Acolo trebuie, dupa ce ai scanat frecventele, sa dai un dublu click pe linia cu providerul corespunzator Via/TPS, ca yankse sa ia ECM-ul de TPS.

Spre exemplu la Multivision este cel cu 007800, etc.

Daca tot nu merge da mai multe detalii. Spune-mi, te rog, daca la providerii in nagra (Polsat, Digi+, TV Cabo) ai probleme de acelasi gen. La mine nu face automat asocierea intre numele canalului si PID-uri. Trebuie sa scanez manual PMT pana vad ECM corect pt. canalul respectiv.

2. Incearca sa duci semnalul si in scart si in s-video, daca ai ambele intrari la TV, poate merge. Nu am incercat inca J2 decat pt. audio digital si IR. In cateva zile o s-o incerc si p-asta cu RGB, asa ca ma intereseaza si pe mine subiectul. Vezi poate merge cu ProgDVB.

Respect!

Comment

incearca watchtvpro la mine se impaca f bine cu ss1 la fel si mytheatre .multidec 9.2 este depasit nu s-a mai actualizat de mult timp.in watchtv gasesti si activarea la out tv.

Comment

Daca incerci WTVPro si vrei sa vezi Digi+, ia ultimul yankse-sid.cache de la http://www.esaee.com/uploads/ ca altfel nu merge.

Respect!

Comment

Ok merci daca mai am necazuri va mai anunt.
          My best regards....
          500+7020+8000
          www.bridalevents.ro
          www.lebada.ro

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
          THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
          X