SS1 TV out lipsa.

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

SS1 TV out lipsa.

Stie cineva ce poate fi defect de nu am tv out, in rest placa merge f.bine?

Cum adica nu ai Tv-out...
    Timisoara, DM 500 HD + DM 500 , Ant 90cm.

Comment

Placa are o mufa prin care ma conectez cu intrarea video a televizorului si vad direct pe ecran programele.

Comment

stiu cum arata placa pt ca si eu am una la fel .
        Dar nu stiu la ce te referi cand zici tv-out lipsa (adica nu iese semnal pe mufa sau...).

Comment

Da, este lipsa semnal pe mufa si nu se vede nimic pe televizor.

Comment

Inceraca sa schibi driverele daca nu cumva ai bushito fizic de la o supratensiune (probabil e o chestie de drivere)

Comment

NOROK,

ce placa video ai
              esti cam zgarcit la scris..

NUMA BINE

FORZZA STEAUA"

Comment

Daca nu mai ai semnal pe mufa de TV din cauza hardware, nu stiu daca mai ai vreo sansa s-o repari. Iesirea TV-OUT are legatura directa cu un pin din procesorul de semnal TMS.... Parca au facut-o intentionat ca sa se arda cat mai repede si sa cumperi alta. Acelasi lucru se intampla si la audio si chiar si la alimentarea lnb. Nu au pus nici o protectie spre deosebire de alte receptoare carora poti sa le faci ce vrei si nu se ard (exagerez putin).

TMS-ul se programeaza pe JTAG dar partea proasta este ca are memorie ROM si nu se mai poate reprograma.

Mult succes,
                Cell1.

Comment

am nvidia 128k

Comment

incearka intrarea in TV .......poate aia nu functzioneaza.....si eu am 3 intrari in Tv din care 2ua functzioneaza si ia ghici unde am pus prima data mufele........ai ghicit......si tu cautzi baiuri la plaka....

Dream dream dream dream HD

Comment

Salut!
                      Si mie mi s-a ars iesirea tv pe SS1 Hauppauge Nexus-s.
                      Defapt, ceva se mai vedea, culorile erau amestecate, imaginea prea inchisa.
                      Prin Placa Video in tv out se vedea bine.
                      Am sunat la asistenta, mi-au luat-o in garanzie si dupa 2 saptamani mi-au adus-o inapoi fara sa-i faca nimica, mi-au zis ca trebuie sa o trimita in Germania sa o repare ca ei nu stiu(asta in Italia) sau in alternbativa sa-mi dea banii inapoi.
                      Placa avea 10 luni de viata.
                      E clar ca mi-am ales banii, nici nu ma mai gandesc la SS1,lasa de dorit asistenta, mi-am luat un Dreambox si sunt multumit, unica problema e tunerul,dar mi-am pus un LNB de 0.3 si merge mai bine.

Comment

Working...
                      X