PCHOME.RO

Collapse

SUNET AC3

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

SUNET AC3

In primul rand felicitari pentru acest forum extraordinar "sefilor" si tuturor celor ce posteaza aici, facand astfel posibila existenta lui! As dori si eu sa intreb: Cum pot asculta sunetul AC3 in Alt-Dvb? Am incercat pe Premiere Direkt (singurul pe care am sunet AC3) si nu vrea sa-l selectioneze cand dau dublu click pe el. Am instalat de curand Ace codecs pack cu AC3 filter-ul cel mai nou si nu vrea nici asa. Daca stie cineva ce anume trebuie facut ii raman recunoscator ca a invatat si un novice ca mine...
    Multumesc anticipat!
    O zi buna!

Imi cer scuze! Postand pentru prima data, m-am balbofastacit si am postat aiurea! Trebuia sa postez la DVB, stiu! Scuze! Sefi, mutati-l voi, va rog! Mii de scuze!

Comment

Salut! Nu pot sa iti spun daca functioneaza cu Alt-Dvb , insa eu am folosit yac3p.dll in ProgDvb . A mers destul de bine pe creative live! 5.1 .
      In ceea ce priveste canalele ce transmit sunet AC3 , hmm eu stiu de ProSieben ca transmite unele filme cu sunet AC3, insa Premiere Direkt nu prea se poate decoda cu SS2 (asta din cate stiu eu )

Succes si numai de bine!

Comment

Salut! Nu pot sa iti spun daca functioneaza cu Alt-Dvb , insa eu am folosit yac3p.dll in ProgDvb . A mers destul de bine pe creative live! 5.1 .
        In ceea ce priveste canalele ce transmit sunet AC3 , hmm eu stiu de ProSieben ca transmite unele filme cu sunet AC3, insa Premiere Direkt nu prea se poate decoda cu SS2 (asta din cate stiu eu )

Succes si numai de bine!

Comment

Working...
        X