ss2 - my Theatre - Error.. Cannot Initialize DirectShow Play

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

ss2 - my Theatre - Error.. Cannot Initialize DirectShow Play

Am un SS2 si am instalat My Theatre, gaseste programele dar nu se vede nimic si imi da un mesaj de eroare:- Cannot Initialize DirectShow Playback.

Daca puteti spuneti-mi ce trebuie sa mai fac.
    Va multumesc!
    Salut !

salut

incearca sa instalezi o versiune mai veche de Mytheatre activeaza si optiunea on la video la versiunea de care dispui sau poate nu ai instalat driverele 4.22 , si atunci asta trebuie sa fie.
    Exista mai multe lucruri in Cer si pe Pamant decat vom sti vreodata!
    Antena 2,2 al dintr-o bucata, lnb flansa invacom quad, 2 motoare azimut si elevatie,receptor echostar AD3000IP.
    http://www.radiovis.de/

Comment

filtrul pe care il foloseste sa afiseze programul nu e instalat. are posibilitate de a pune ce filtru vrei sa instalezi,
      pentru placi dvb este o sectiune separata. daca pui acolo intrebarea se va rezolva mult mai repede

Comment

nai cumva sistem de operare win 98 sau me?uitete ce filtre ai bifate

Comment

vezi la filtre ca de acolo ai problema incearca-le pe toate ca o sa-ti mearga cu unul din lista sigur

Comment

Am un AMD (XP2200) ATI Radeon 9000 Pro . Windows XP Prof.
            Problema era de la filtre am rezolvat-o, multumesc mult.
            Salut !

Comment

Am reusit sa o blochez ?

Buna !
              Sunt foarte nou in domeniul Skystar2. Dupa multe incercari nereusite si ore de sapat pe net dupa sfaturi, am reusit sa vad programele la liber si cateva codate. Si pentru ca nu am avut ce face m-am gandit ca placa e codata pt. EOL si am aplicat un patch. Bineinteles ca la ora asta nu mai merge. Toate-s bune dar nu mai am imagine si nici un soft (EzDVB, My Theatre) nu mai gaseste vreun program pe nici un transponder. Cine ma poate ajuta ? VA ROG FFFFFFFF MULT UN SFAT

Comment

Salut !

Vino sera pe chat ... acolo vei gāsii sigur pe cineva sā te ajute ...

Baftā,
                zumeo

Comment

@floriol sa speram ca nu ai reusit sa blochezi placa.
                  dezinstaleaza driv 4.22 si softul lui.mergi in registri si sterge tot ce tine de b2c2 mai ales ce e in HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\B2C2, Inc.\Install
                  da restart reinstaleaza driv 4.22 si softul lui si poate ai bafta si merge.
                  ma gasesti pe msn la [email protected]
                  incearca si pe sat la rdi se poate sa fie cineva care sa te ajute.

Comment

Working...
                  X