Semnal 0 pe 12,731H

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Semnal 0 pe 12,731H

Nu reusesc sa scanez programele de pe frecventa 12,731 H, Hotbird (FOX, History, National G.) Celelalte transpondere merg fara nici o problema cu exceptia 12,616 H unde iarasi imi apare semnal 0. Am un skystar2, antena 1,20 (loc. Oradea) si un lnb digital gold. Nu cred ca acoperirea satelitului este problema. Ma poate cineva ajuta?
    Oradea: 1.2M Fe Off, 0.3dB Digital Gold, H-H Moteck SG-2100A, SS2 2.8A, SRT Digibox.
    75 E - 43 V

Semnal!

Esti fericit omule , eu in Brasov cu antena de 1.5 Al +ss2 nu reusesc sa vad nimic pe frecventele de la 12341 in sus si ma oftic tare de tot! Naiba sa-i ia cu schimbarile lor!
    Bv-Ro,1.5Al,Invacom0.3db+ss2+Echosmart792

Comment

in tm cu ss2 si 0,9m, invacom 0,3 db imi intra tot hot bird-ul.
      da si tu un rescan........
      altfel umbla la antena.......
      TV LCD TOSHIBA fullHD 82", DM800+1.4m offset MST-tabla cu 4 lnb+ toroidala cu 12 lnb =>>> acces 53est-5vest

Comment

LNB e de vina, ia-ti invacom 0,3 db si se schimba problema!

Comment

Un Invacom nu este solutia in sine.
          Lnb-urile D Gold sunt fabricate pe Vapoare sau sunt LNb-uri reconditionate(Mti).

Eu am avut ocazia sa le vad la suruburi e umblat peste tot si se aplica marca Digital Gold peste alte marci.

Din aceasta cauza este nerecomandat cumpararea lor!

se vind la Peruvision si poate si la altii...
          1x DM 800 HD 1x Dm 8000,Parabola 1,4 Al, Local Card: Hello HD,DiGi Hu,Upc Hu,Sky IT,Sky DE / All Full!

Comment

Daca aseara si azi-noapte aveam semnal 0, azi dimineata aveam semnal 40-45% pe cele doua transpondere. Ciudat fenomen! E posibil sa fie defect lnb-ul? Frecventele cu polarizare verticala de pe acelasi fascicul (HB 4 Super) intra destul de bine (35-40%) dar cele cu polarizare orizontala au probleme.
            Oradea: 1.2M Fe Off, 0.3dB Digital Gold, H-H Moteck SG-2100A, SS2 2.8A, SRT Digibox.
            75 E - 43 V

Comment

nu e defect lnb-ul...sky-ul intra mai bine noapte, in timpul zilei semnalul scazind semnificativ

Comment

Working...
              X