Filtre grafice Alt-dvb!!!

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Filtre grafice Alt-dvb!!!

Salut la toti,am o problema cu Alt-dvb,sper sa ma ajute cineva.
    imi functioneaza numai cu filtrele "basic",cu celelalte imi da eroare,si se vede si "sacadat!?
    Poate sa ma ajute cineva,ce sa facAm instalat toate filtrele ,sonic,cyberlink,intervideo........si nimic!
    Acum o luna imi functiona bine cu filtrele SS2_IV_EL_VMR9:GRF si cele de pip,SS2_IV_ELO_VMR7
    Freex pe Astra se vede bine,pe Hotbird se vede sacadat,nu mai inteleg nimic
    in sperantza ca ma veti ajuta,va salut

am si eu o problema cu AltDvb, dupa citeva minute imi ingheata imaginea? am incercat si cu dezactivarea screen saverului si tot nimik...
    o idee?

Comment

Salut,se vede ca am sperat degeabaChiar nu stie nimeni ce se intimpla ,sau sint prea "incepator"pentru acest forum!
      Banuiam ca gasesc un raspuns in acest forum,banuiesc ca pentru asta e facut,dar ....
      Poate stiti un alt forum unde as putea gasi un raspuns!
      Va multumesc oricum,

Comment

@FLO08
        Toti am avut probleme cu Alt-Dvb la inceput,le-am discutat si in cea mai mare parte sau rezolvat.Ai incercat sa dai un search pe forum cu "filtre grafice" sau "Alt-Dvb" ?
        Mai citeste si pe aici:http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=16917
        ________

Comment

Salutari !
          Totusi aveti o contradictie in lantul de filtre si eu am patit la fel si nu stiu cum s-a rezolvat dar am facut un fix :sa am cit mai putine filtre si codecuri in sistem! cele mai bune rezultate am cu cele IV-NV-vrm9. Pt. sacadare;eu o am doar cind schimb filtrul,in timp i-si revine.Free-x are doua variante pe 13 si incearca-ti si voi un Yankse mai vechi.ALT-DVB este depasit doar la decodarea de sky it (last)de dream-dvb. "Parerea mea"
          Teach me...please !

Comment

Originally posted by stupidman
            Salutari !
            .ALT-DVB este depasit doar la decodarea de sky it (last)de dream-dvb. "Parerea mea"

merge excelent pe toate
            ca unii sunt leneshi shi baga filtre de genu ffdshow sau altele normal ca se zapaceste tot

Comment

Normal ar fi ca daca merg DVB Dream , MyTheatre , ProgDVB , SkyView , etc , din prima ,
              logic ar fi sa mearga si AltDVB .. Dar suntem prea incepatori pentru el ... De ce sa mearga din prima ca 95% din softuri , cand poate merge numai dupa adaugarea a 2 castraveti si 3 capsuni in settings ..

Comment

daca merge skyview merge shi alt-dvb.

Comment

Va multumesc pentru raspunsuri.Sper sa pot rezolva ceva.Am cautat si pe forum,in ceea ce privesc filtrele grafice si alt-dvb dar nu prea am inteles nimic,de aceea am apelat "direct"la voi,sper ca nu v-am suparat!
                  Totusi vreau sa va spun ca prog dvb merge foarte bine,si nu inteleg de ce alt-dvb nu vrea!O sa mai incerc si sper sa reusesc!
                  Va salut si numai bine!
                  Daca gresesc cumva punind intrebari de acest gen,va rog sa-mi spuneti,nu e nici o suparare.
                  Salutare,

Comment

Originally posted by FLO08
                    .Am cautat si pe forum,in ceea ce privesc filtrele grafice si alt-dvb dar nu prea am inteles nimic!
                    Subscriu in totalitate! Am citit si eu tot ce e despre asta.AltDvb imi merge numai pe "basic".Mentionez ca am Cyberlink.
                    Fuck me... and I`ll fuck you back!

Comment

mrge my theatre cu cyberlink?
                      daca da ce sistem de operare avetzi shi ce directx atzi bagat

Comment

nu am my theatre instalat. nu l-am folosit niciodata pt ca nu i-am dat de cap.mi se pare prea complicat. la ora asta folosesc numai altdvb (pe basic cum am mai spus).
                        sistem XP
                        directx9b

Comment

inregistreaza manual filtrele de cyberlink
                          da un serch pe forum shi vei gasi cum
                          dupa accea garantat va merge shi alt dvb-ul pe filtre cyberlink

Comment

Mai am inteles cum e treaba cu inregistrarea filtrelor.Chestia e ca eu am un kit de cyberlink care pune un fisier in system 32 dar nu reusesc sa-l gasesc.Banuiesc ca acest fisier e cel care trebuie inregistrat cu regsvr32. Ideea e ca am cautat de m-am saturat si nu gasesc nimic sa scrie cyberlink sau ma rog ceva apropiat.asa ca am dat un search la tot ce e .ax si am registrat tot ce am gasit.Rezultatul e acelasi.Imi merge numai pe basic.Cand incerc sa pun pe alt .grf imi scrie asa:"Graph 0Error(80040154) Graph file not loaded."Am incercat sa deschid cu Graphedit(din ProgDvb) toate .grf din Devices/AltDvb si in afara de Basic nu-mi deschide nimic.Imi da aceeasi eroare. Poate ma ajutati voi cu un filtru .ax care sa il copiez in system 32 si sa-l registrez.Daca poate careva trimiteti-mi va rog pe mail la [email protected]

Thanks

Comment

Am rezolvat si va multumesc tuturor in special lui Ghettoman.

Respect

Comment

Working...
                              X